AMD Radeon RX 460 od PowerColor

/AMD Radeon RX 460 od PowerColor

Wczoraj premierę miała karta graficzna RX 460. Jest to najsłabszy a zarazem najtańszy z Polarisów, który swoją wydajnością jest porównywalny do GTX-a 750 Ti. No cóż…. Taki wynik nie powala, ale chodzi to o wydajność w DirectX 11. Prawdopodobnie w najnowszym API od Microsoftu karta dostanie porządny przyrost prędkości, ale na tą chwilę wygląda to po prostu źle.

Chcecie dokładniejszych danych o wydajności tego układu? Poczekajcie na nasz test, który wkrótce powinien ukazać się na naszej stronie. Dla niecierpliwych polecam zajrzeć do testu Tanich kart graficznych i wziąć pod uwagę moje słowa ze wstępu – swoją wydajnością jest porównywalny do GTX-a 750 Ti.
Pomijając wydajność, która jak już sobie ustaliliśmy zostawia wiele do życzenia… To RX 460 nadal może okazać się łakomym kąskiem dla wielu graczy. Karta ta ma być bardzo tania, a jej sugerowana cena wynosi 520 złotych.

AXRX-460-4GBD5_DHV2_OC_BOX_CARD

Firma PowerColor pochwaliła się zdjęciami swoich wersji niereferencyjnych małego Polarisa, jak i również jego specyfikacją. A prezentuje się ona następująco:

Screenshot 2016-08-09 16-51-09

Pomimo bliźniaczej nazwy karty te różnią się nie tylko ilością pamięci VRAM. Ich wygląd również jest odmienny.

AXRX-460_CARD

Jak widać wersja 2 GB posiada jeden wentylator zamiast dwóch, jak to jest w przypadku modelu z większą ilością pamięci. Kombinacja portów jest jednak taka sama – na obu wersjach po jednym porcie HDMI, DVI-D i DisplayPort. Karta czerpie całą wymaganą moc ze slotu PCI-E, tak więc brakuje w niej dodatkowego wejścia na kabel zasilający.

Cena nie została jeszcze podana, lecz spodziewamy się niewiele wyższej kwoty niż rekomendowane przez AMD 110$.

[su_highlight background=”#99dbff”]Źródło: www.tomshardware.co.uk[/su_highlight]

By | 2016-08-09T22:20:40+00:00 Sierpień 9th, 2016|Newsy, Sprzęt|0 Comments

Leave A Comment