Firma AMD zaraz po otrzymaniu informacji o problemie, przez który wentylatory chłodzenia karty graficznej blokowały się przy 20% ich prędkości obrotowej, obiecało wprowadzić poprawkę jak najszybciej. Jak obiecali, tak zrobili – już dzień po otrzymaniu informacji o problemie wypuszczono nową wersję tychże sterowników o nazwie:  AMD Radeon Software Crimson Edition 15.11.1 Update. 

5a83ddbe05856154d344d6886bf31cd7

Nie dość że ta wersja uwalnia użytkowników Radeonów od problemu z wentylatorami, to także wprowadza szereg poprawek w działaniu nowych tytułów, takich jak: Star Wars: Battlefront, Fallout 4, Just Cause 3, Call of Duty: Black Ops 3.

Zespół AMD zaznacza, że nie ma potwierdzonych przypadków o uszkodzeniu sprzętu ze względu na błąd w pierwszym wydaniu Crimson. Wszystkie pozostałe zabezpieczenia działały, więc karta w przypadku przegrzania po prostu się wyłączała. Firma dziękuje również wszystkim użytkownikom zgłaszających wszelkie problemy i obiecuje wdrażanie szybkich poprawek w przypadku pojawienia się innych, poważnych usterek.

Sterowniki można pobrać z tej strony http://support.amd.com/en-us/download