AMD – sterowniki z serii Crimson mogą uszkodzić kartę graficzną

/AMD – sterowniki z serii Crimson mogą uszkodzić kartę graficzną

Ubiegłotygodniowa premiera nowego oprogramowania „Crimson” do kart serii Radeon była dla AMD ważnym wydarzeniem. Pojawiły się jednak w sieci głosy, że jednak nie wszystko poszło tak, jak powinno.


Problem, który występuje – to zablokowanie obrotów wentylatora na niskim poziomie (typu 10-25%), przez co karty się przegrzewają – co w konsekwencji może spowodować ich trwałe uszkodzenie. Moim zdaniem dziwne, że nie działa zabezpieczenie termiczne, obniżając taktowania do bezpiecznego poziomu, ale to tylko dygresja.

twitter

 

AMD wie o całej sprawie i obiecało naprawę tzw. Hot-Fix’em jeszcze dziś. Póki co radzę – albo nie instalować tego oprogramowania, albo jeśli za późno – odinstalować je.

Dla równowagi (gwoli przypomnienia) – NVIDIA również nie jest święta, ponieważ taki błąd występował u niej dwukrotnie (196.75 i 320.18) i to nawet w sterownikach WHQL (czyli certyfikowanych przez Microsoft).

1foto

 

[su_highlight background=”#99dbff”]Wpis opracowany na podstawie https://www.reddit.com/i Twitter’a[/su_highlight]

By |2015-12-03T17:33:40+01:00Listopad 30th, 2015|Newsy, Oprogramowanie|2 komentarze

2 komentarze

  1. Jakub Woźniak 9 stycznia 2016 w 21:26

    Witam , zainstalowałem sterowniki amd do r7 370 i były to właśnie te opisane powyrzej , odpaliłem gierkę karta wysypała artefakty i już nie daje obrazu … Co robić?

    • Misiek M 2 lutego 2016 w 13:20

      weż daj spokój z crimsonami, nie wiem nawet jak mam systemowo w nich jeden z ekranów wyłączyć.Przeprosiłem Catalystów i znowu wszystko jest jak trzeba

Zostaw komentarz