AMD szykuje mocne uderzenie w rynek VR

/AMD szykuje mocne uderzenie w rynek VR

Podczas, gdy wszyscy z utęsknieniem wyczekują targów Computex 2016, które przyniosą premiery całego szeregu nowych produktów ze stajni AMD, NVIDI oraz Intela, producenci nie tracą czasu i już teraz starają się podgrzewać atmosferę racząc nas informacjami o nadchodzących produktach. Trudno się dziwić, obecna sytuacja AMD na rynku kart graficznych (o rynku CPU nie wspominając) jest lekko mówiąc niezbyt komfortowa. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że od premiery nowej architektury Polaris, będącej kolejną iteracją słynącej z długowieczności i przyszłościowości architektury GCN (1.3), zależy to czy AMD będzie w stanie konkurować z NVIDIĄ, która po sukcesie GTX 970 osiągnęła wręcz status hegemona na rynku kart graficznych.

AMD Polaris 10 Polaris 11 GPUs

W wywiadzie dla ArstechnicaRoy Taylor potwierdził przypuszczenia, iż Polaris 10 nie będzie układem celującym w najwyższy segment wydajnościowy. Sugerował, że celem nowej generacji kart graficznych AMD jest wprowadzenie układu pozwalającego na komfortową zabawę z VR w segmencie cenowym ~$300.

AMD GPU Roadmap Polaris Vega Navi

Oznacza to, że AMD planuję wydać bitwę NVIDI w średnim segmencie wydajnościowym, podczas gdy z obecnie wiadomych nam informacji pierwsze układy Pascal mają zastąpić udane 970 oraz 980. Szykuje się zatem spore przetasowanie w rynku i niewykluczone, że rynek kart graficznych powyżej 1500zł zagarnie NVIDIA a w niższym pułapie cenowym swoją dominacje ogłosi AMD.

Pozostaje nam jedynie czekać do premiery i ewentualnie na pierwsze testy wydajności nowych układów co bezapelacyjnie obnaży ich realny potencjał również w VR.

Źródło: wccftech.com/arstechnica.com

By |2016-04-28T15:08:04+00:00Kwiecień 28th, 2016|Newsy, Sprzęt|0 Comments

Leave A Comment