AMD X370 – znany już jest topowy chipset dla procesorów AMD Zen, premiera w lutym 2017

O procesorach Zen od AMD pisaliśmy już kilka razy. Jak już wiadomo – wykorzystywać będą one nową podstawkę AM4, przygotowane zatem muszą być chipsety. Nie będą musiały się znajdować na płycie głównej i z takiej filozofii korzystają układy z serii X/B/A300 dla SFF (małych komputerów) oraz A320 i B350.
Procesory Zen będą konkurencyjne, ale nie tylko pod względem ceny (nie można się spodziewać tego co u Intela za 1/2 wartości), lecz również dzięki zastosowaniu różnych nowinek technicznych.

zen1

 

zen5

Nie wiadomo jeszcze jak będzie to wyglądało z układami dla graczy i profesjonalistów (czyli następców 990FX i A88X). Pojawiły się tylko mało szczegółowe informacje, wiadomo za to o terminie dostępności nowych chipsetów.

zen4

zen3

 

zen2

X370 jest brakującym elementem powyższego slajdu.
Prawdopodobnie w przyszłym miesiącu odbędzie się zapowiedź pierwszych płyt głównych z podstawką AM4, jednak na ich pełną dostępność trzeba będzie poczekać.
Co do układów Summit Ridge, to ich wydajność zostanie zaprezentowana na targach CES 2017 (styczeń).
Procesory prawdopodobnie zadebiutują razem z chipsetem X370 najpóźniej w lutym 2017.

 

 

Źródło: wccftech + techpowerup

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij