AMD zapowiada FreeSync 2

/AMD zapowiada FreeSync 2

Niespełna 2 lata temu, w marcu 2015 na rynek trafiły pierwsze monitory z technologią FreeSync. Obecnie jest ich na rynku ponad 120. Teraz AMD zaprezentowało FreeSync 2.

Nowy standard oferuje wszystko to co jego poprzednik, a ponadto wprowadza wymóg obsługi techniki LFC przez monitor (Low Framerate Compensation, który sprawia, że nawet jeśli liczba fps spadnie poniżej minimalnego zakresu odświeżania monitora to obraz pozostaje w trybie FreeSync) oraz dodaje obsługę techniki HDR, która wprowadza szerszy gamut i głębię koloru, oraz wyższą maksymalną jasność zapewniając obraz bliższy rzeczywistości. Producent chwali się także, że przełączanie pomiędzy trybem SDR i HDR będzie odbywać się automatycznie bez konieczności udziału użytkownika. Ponadto dzięki przeniesieniu mapowania tonów kolorów, potrzebnego do wyświetlania materiałów HDR, z wyświetlacza na kartę graficzną, zredukowane zostaną opóźnienia w grach.

FreeSync i FreeSync 2 będą koegzystować na rynku, dzięki czemu gracz będzie mógł wybrać rozwiązanie dostosowane do swoich oczekiwań i portfela. Pierwsze monitory FreeSync 2 mają się pojawić jeszcze przed wakacjami.


źródło: radeon.com

By |2017-01-09T01:24:04+00:00Styczeń 8th, 2017|Newsy, Sprzęt|0 komentarzy

Zostaw komentarz