AMD zapowiada FreeSync 2

Niespełna 2 lata temu, w marcu 2015 na rynek trafiły pierwsze monitory z technologią FreeSync. Obecnie jest ich na rynku ponad 120. Teraz AMD zaprezentowało FreeSync 2.

Nowy standard oferuje wszystko to co jego poprzednik, a ponadto wprowadza wymóg obsługi techniki LFC przez monitor (Low Framerate Compensation, który sprawia, że nawet jeśli liczba fps spadnie poniżej minimalnego zakresu odświeżania monitora to obraz pozostaje w trybie FreeSync) oraz dodaje obsługę techniki HDR, która wprowadza szerszy gamut i głębię koloru, oraz wyższą maksymalną jasność zapewniając obraz bliższy rzeczywistości. Producent chwali się także, że przełączanie pomiędzy trybem SDR i HDR będzie odbywać się automatycznie bez konieczności udziału użytkownika. Ponadto dzięki przeniesieniu mapowania tonów kolorów, potrzebnego do wyświetlania materiałów HDR, z wyświetlacza na kartę graficzną, zredukowane zostaną opóźnienia w grach.

FreeSync i FreeSync 2 będą koegzystować na rynku, dzięki czemu gracz będzie mógł wybrać rozwiązanie dostosowane do swoich oczekiwań i portfela. Pierwsze monitory FreeSync 2 mają się pojawić jeszcze przed wakacjami.


źródło: radeon.com

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij