AOC Porsche Design – stylowe monitory

/AOC Porsche Design – stylowe monitory

AOC we współpracy ze Studio F. A. Porsche stworzyła dwa monitory o atrakcyjnym wzornictwie: PDS241 oraz PDS271.

Oba monitory oparto na matrycach IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i odświeżaniu 60 Hz. Mniejszy z nich charakteryzuje się przekątną 24 cale, natomiast większy wyposażono w panel o przekątnej wynoszącej 27 cali.

Monitory wykorzystują technologie Low Blue Light oraz Flicker-Free. Pierwsza z nich redukuje ilość potencjalnie niekorzystnego niebieskiego światła. Druga zmniejsza migotanie ekranu poprzez zastosowanie przetwornicy zasilania prądem stałym dla sterowania podświetleniem, zamiast modułu PWM (Pulse With Modulation).

Filozofia przyświecająca tworzeniu PDS241 oraz PDS271 wywodzi się z podejścia Ferdinanda Alexandra Porsche: jeśli przeanalizuje się funkcję przedmiotu, jego forma często staje się oczywista.

Grubość obudowy obu modeli wynosi 5,2 mm. Wygląd monitorów bazuje na bezramkowym projekcie i ciekawie wyglądającej, metalowej stopie. To z niej wychodzą przewody sygnałowe i zasilające monitor. W matrycy nie ma żadnych złączy, aby nie zaburzać jednolitej bryły urządzenia.

Ekspresyjny kształt nogi monitora podkreśla prostą ideę zintegrowania w niej przewodów. Forma nie tylko służy funkcji, ale poprzez asymetryczny kształt również ją celebruje w elegancki sposób – wyjaśnia Henning Rieseler, kierownik Studio F. A. Porsche Berlin.

Ceny i dostępność:

Sugerowana cena monitora AOC PDS241 wynosi 949 zł brutto, a PDS271 1289 zł brutto.

Produkty trafią do sprzedaży w czerwcu br.

 Gwarancja:

 Wszystkie modele monitorów AOC podlegają 3-letniej gwarancji producenta.

 Strony produktów:

 PDS214

PDS271

 

źródło: informacje prasowe AOC

By |2017-04-25T12:14:10+00:00Kwiecień 25th, 2017|Newsy, Sprzęt|0 Comments

Leave A Comment