APU-7670K – kolejny układ Kaveri na rynku

AMD powiększyło rodzinę APU o nowy układ z rodziny Kaveri- A8-7670K. Produkt ten przeznaczony jest głównie z myślą o wykorzystaniu go w grach sieciowych.

Jeśli spojrzeć na specyfikację nowego modelu APU, to widać że jest to tylko rozszerzenie dobrze poznanej jednostki A8-7650K. 7670K nadal bazuje na 10 jednostkach obliczeniowych (tj. rdzeniach) pracujących w układzie 4 CPU* + 6 GPU**. Względem modelu 7650K zwiększono taktowanie procesora o odpowiednio 300 MHz w trybie podstawowym i 100 MHz w Turbo. Nieznacznie wyższą wydajność ma zapewniać układ graficzny, który w nowej jednostce pracuje z zegarem 757 MHz (w 7650K taktowany był 720 MHz).


7670k-performance1

A7670 jest układem,który podobnie jak wcześniejsza odsłona wspiera większość znanych nam technologii AMD: Mantle, FreeSync, VSR czy AMD Dual Graphics. Odblokowany mnożnik przyczyni się do bezpiecznego i łatwego przetaktowania procesora tworzącego APU.

A8-7670K według AMD ma zapewniać wyższą wydajność od duetu Intel Pentium G3258 z GeForce GT 730 przy zachowaniu niższej ceny zakupu. W takich grach jak Dota 2 czy Heroes of the Storm, przewaga APU nad tradycyjną konfiguracją CPU + GPU może przełożyć się bezpośrednio na komfort rozgrywki.

7670k-performance

Nowa jednostka AMD ma być dostępna w sprzedaży w sugerowanej cenie 117.99 USD. Przypomnę tylko, że na kanale moreleTV dostępny jest test jej bliźniaczej wersji – 7650K. Jeżeli jesteś zainteresowany czy rzeczywiście pozwala ona na płynną rozgrywkę w CS:GO to nie czekaj, już teraz kliknij w podany niżej link:

* Central Processing Unit – procesora

** Graphics Processing Unit – karta graficzna

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij