Nowa rodzina CPU firmy Intel jest ostatnio „na językach”, aczkolwiek niekoniecznie z powodu który by mógł się tej firmie podobać. Pisałem o tym, np. MSI przedstawia CPU Guard 1151 , czy Skylake – czy konieczna będzie jednak inna zapinka niż do poprzedników?


W czym rzecz? Jest to wyginanie się procesora przy zastosowaniu niektórych zestawów montażowych do chłodzenia (np. firmy Scythe), czy po prostu przy transportowaniu złożonego komputera.

1

Aqua Computer zaprezentowała zabezpieczenie na rdzeń CPU, który został pozbawiony IHS (co zapewnia jeszcze większy spadek temperatur, niż sama zmiana pasty pod rozpraszaczem). Nowy produkt to wycinany laserowo kawałek metalu, pokryty bardzo cienką warstwą taśmy klejącej. Został on oszlifowany, by idealnie pasował na układ. Jest to istotne przy tak ważnym zadaniu jak ochrona rdzenia.

2

Zastosowanie „Spacer’a” powoduje, że siła nacisku chłodzenia procesora jest rozkładana na zewnętrze krawędzie gniazda procesora, które mogą wytrzymać większy nacisk, zarówno podczas montażu, jak i transportu systemu.

[su_highlight background=”#99dbff”]Wpis opracowany na podstawie http://www.aquacomputer.de/[/su_highlight]