Aqua Computer prezentuje „Spacer” (przekładka) do procesorów Skylake

Nowa rodzina CPU firmy Intel jest ostatnio „na językach”, aczkolwiek niekoniecznie z powodu który by mógł się tej firmie podobać. Pisałem o tym, np. MSI przedstawia CPU Guard 1151 , czy Skylake – czy konieczna będzie jednak inna zapinka niż do poprzedników?


W czym rzecz? Jest to wyginanie się procesora przy zastosowaniu niektórych zestawów montażowych do chłodzenia (np. firmy Scythe), czy po prostu przy transportowaniu złożonego komputera.

1

Aqua Computer zaprezentowała zabezpieczenie na rdzeń CPU, który został pozbawiony IHS (co zapewnia jeszcze większy spadek temperatur, niż sama zmiana pasty pod rozpraszaczem). Nowy produkt to wycinany laserowo kawałek metalu, pokryty bardzo cienką warstwą taśmy klejącej. Został on oszlifowany, by idealnie pasował na układ. Jest to istotne przy tak ważnym zadaniu jak ochrona rdzenia.

2

Zastosowanie „Spacer’a” powoduje, że siła nacisku chłodzenia procesora jest rozkładana na zewnętrze krawędzie gniazda procesora, które mogą wytrzymać większy nacisk, zarówno podczas montażu, jak i transportu systemu.

 Wpis opracowany na podstawie http://www.aquacomputer.de/ 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij