CEO AMD potwierdza – nowe karty graficzne w drugim kwartale!

/CEO AMD potwierdza – nowe karty graficzne w drugim kwartale!

Do tej pory tylko przecieki prasowe informowały o premierze nowych kart graficznych AMD Polaris, która przypuszczalnie miała mieć miejsce w połowie bieżącego roku. Wczoraj otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie tych wiadomości. Jedno jest pewne – Polaris 10 i 11 pojawią się na półkach sklepowych już w drugim kwartale tego roku!

CEO AMD, Lisa Su na spotkaniu podsumowującym wyniki finansowe firmy za pierwszy kwartał 2016 r. zdradziła, że AMD planuje rozszerzyć portfolio swoich produktów o układy Polaris 10 i 11. Oczywiście na dzień dzisiejszy to zbyt ogólna informacja, aby przewidzieć dokładną datę premiery nowych kart graficznych. Jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że odbędzie się ona pod koniec czerwca. Ars Technica, która była źródłem tej jakże cennej informacji uzupełniła ją o szereg wiadomości dotyczących planów implementacji architektur w poszczególnych urządzeniach. Polaris 10 jako układ nowej generacji będzie przeznaczony dla średniej klasy komputerów typu desktop, a także dla wydajnych laptopów, często określanych mianem gamingowych. Wyższy cyfrą Polaris 11 ma trafić na rynek laptopów, także tych wyróżniających się niewielkimi gabarytami.

AMD-GPU-Roadmap-2016

Wczorajsze wiadomości płynące z Sunnyvale potwierdzają niedawno przedstawione plany wydawnicze firmy. AMD podobnie jak NVIDIA nie planuje na ten rok premiery najwydajniejszych układów bazujących na 14 i 16 nanometrowej architekturze. Biorąc jednak pod uwagę charakterystykę rynku kart graficznych, to właśnie seria Polaris 10 powinna cieszyć się największym zainteresowaniem kupujących. Czy tak będzie? Przekonamy się już za dwa miesiące!

[su_highlight background=”#8a2521″]Arstechnica[/su_highlight]

 

By |2016-04-23T11:15:35+00:00Kwiecień 23rd, 2016|Newsy, Sprzęt|0 komentarzy

Zostaw komentarz