Co zaoferuje nam Windows 10 Anniversary Update?

/Co zaoferuje nam Windows 10 Anniversary Update?

Nowa aktualizacja będzie dostępna do pobrania 29 lipca 2016 r. Jeszcze daleko nam do tej daty, lecz ciekawe jest to, że wypada ona równo w rocznicę wydania systemu operacyjnego. Na co możemy liczyć wraz z jej wprowadzaniem?

Microsoft  nie udostępnił sprecyzowanej listy nowinek, lecz pracownicy programu Windows insider aktualnie testują szereg rozwiązań, które mają być wprowadzone wraz z premierą aktualizacji. Mowa jest o ułatwieniach dla użytkowników, które przypadną do gustu osobom wyjątkowo obszernie korzystającym z systemu Microsoftu.  Przykładem tego może być logowanie za pośrednictwem odcisku palca lub skanu siatkówki oka. Co ciekawe opcja ta będzie dostępna nie tylko przy samym logowaniu do systemu, ale także w środowisku okienkowym.

windows-anniversary-update-stage

 

Zmiany obejmą również funkcjonowanie rysika. Pojawi się Windows Ink, który będzie wysuwanym panelem z prawej krawędzi pulpitu. Po umieszczeniu w notatniku przykładowej informacji  „Za tydzień masz dzień wolny” zostaniemy intuicyjnie skierowani do systemowego kalendarza. To kolejne z ułatwień, które ma poprawić komfort użytkowania Windows 10. Poszerzona zostanie funkcjonalność map, na których bez problemu nakreślimy trasę oraz umieścimy swoje notatki. Na poprawki może też liczyć Cortana – asystentka głosowa, której obsługi w naszym pięknym kraju, dalej brak.

windows-10-anniversary-update-notes

Poza zmianami dla użytkowników dowiedzieliśmy się także, że Microsoft ułatwi zadanie deweloperom oprogramowania dla systemu, wprowadzając do niego aplikacje z Win32. Będą one dostępne do pobrania w sklepie Windows. Ten zostanie udostępniony także na platformie Xbox One.  Dodatkowo wdrożony zostanie Bash, powłoka systemu znana z Linuxa.

Aktualizacja będzie dostępna na każdym urządzeniu kontrolowanym przez system Windows 10, czyli na komputerach, smartfonach i konsolach Xbox One. O dokładnych planach Microsoftu względem aktualizacji dowiemy się w najbliższym czasie. Windows bardzo troszczy się o swoich użytkowników, co można było zauważyć po zeszłorocznej paczce poprawek Threshold 2, która usprawniła chociażby szybkość uruchamiania się systemu na wielu urządzeniach i dodała możliwość zmiany kolorów pasków systemowych.

[su_highlight background=”#8a2521″]Microsoft[/su_highlight]

By |2016-04-30T10:28:53+00:00Kwiecień 29th, 2016|Newsy, Oprogramowanie|1 komentarz

1 komenarz

  1. Jacek Czechu 30 kwietnia 2016 w 08:59

    „Nowa aktualizacja będzie dostępna do pobrania 29 lipca 2015 r.” Mamy już rok 2016:)

Zostaw komentarz