Corsair przedstawia niskoprofilowe, wodne chłodzenie procesora

/Corsair przedstawia niskoprofilowe, wodne chłodzenie procesora

Corsair przedstawił dziś innowacyjny produkt, w kategorii tzw. AIO (All-in-one, czyli zintegrowany zestaw chłodzenia wodnego). Jest to model Hydro Series H5 SF.


Chłodzenie to jest niskoprofilowe (więc zmieści się do, cytuję „najmniejszych komputerów”), oraz umożliwia odprowadzenie z procesora do 150W generowanego ciepła.

1

Corsair twierdzi, że rozwiązanie to jest w stanie poradzić sobie nawet z podkręconym CPU (mimo ograniczonych gabarytów i obiegu powietrza w obudowie, w której zostanie zainstalowane).

2

Wysokość chłodzenia to 84 mm, dzięki czemu możliwe jest zainstalowanie bezpośrednio na płycie w formacie Mini-ITX, bez konieczności przykręcania do miejsc przeznaczonych na wentylator (co zresztą mogłoby być trudne w obudowach tej wielkości).

3

 

Pokazany powyżej miedziany „blok” (a bardziej płytka chłodząca) odprowadza ciepło bezpośrednio z procesora w kierunku zintegrowanego radiatora (o wymiarach 120 x 40 mm), a następnie zostaje ono „wyrzucone” przez 120 mm wentylator typu „blower”. „Efektem ubocznym” jest również schłodzenie sekcji zasilania i radiatorów na płycie głównej.


Ogólne informacje przekazane przez producenta:

  • Niskoprofilowe, wodne chłodzenie producenta – zapewnia skuteczność w małych obudowach
  • Wentylator 120 mm PWM o niskim poziomie hałasu i dużym ciśnieniu statycznym – wydajne i ciche chłodzenie
  • Kompatybilność z SFF (Small Factor Form, małe obudowy) – montaż do każdej płyty Mini-ITX, bez użycia miejsca na wentylator
  • Niska przepuszczalność rurek – zapewnia długą żywotność, a ich elastyczność – ułatwia instalację w ograniczonej przestrzeni
  • Miedziana płytka chłodząca, z nałożoną pastą termoprzewodzącą – oszczędza to czas i ogranicza bałagan podczas instalacji
  • Sugerowana cena to 80$

 

Chłodzenie jest już dostępne (aczkolwiek brak informacji o produkcie na stronie „domowej”) i jest kompatybilne m.in. z następującymi obudowami firmy Corsair : Obsidian Series 250D, Carbide Series Air 240, Graphite Series 380T, i nadchodzącą Bulldog 4K.

 

 

[su_highlight background=”#99dbff”]Wpis opracowany na podstawie http://hexus.net/[/su_highlight]

By | 2015-12-04T21:09:06+00:00 Grudzień 4th, 2015|Newsy, Sprzęt|0 Comments

Leave A Comment