EVGA iCX – więcej informacji o nowym chłodzeniu kart graficznych

Miesiąc temu EVGA informowała o wprowadzeniu nowych wersji swoich flagowych odmian GTX 1070/1080. Zastosowano na nich nową odsłonę chłodzenia kart, zwaną iCX. Z czym to się je?

iCX posiada dziewięć wlutowanych w płytkę drukowaną sensorów, na bieżąco monitorujących temperaturę kluczowych komponentów. Połączone są z kilkoma kontrolerami rozmieszczonymi na całej PCB (MCM) oraz dodatkowym systemem zabezpieczającym przed przegrzaniem. Dane zebrane przez sensory prezentowane są za pomocą trzech LEDów oraz wyświetlane w odpowiedniej zakładce w programie Precision XOC.

Możliwe jest własnoręczne ustawienie kolorystyki, w tym wizualnego alarmu temperatur.

Porównanie wydajności z dotychczas stosowanym układem. Do 7 stopni różnicy to konkretna poprawa.

Wentylatory asynchroniczne. Obroty wentylatora chłodzącego sam rdzeń zależy od temperatury GPU, sekcji zasilania/pamięci od generowanego przez nie ciepła.

Zarówno płytka z przodu, jak i tyłu karty ma bezpośredni kontakt z kluczowymi komponentami, co poprawia stabilność.

Zoptymalizowano układ żeberek chłodzenia, w celu lepszego przepływu powietrza.

Pojawił się zintegrowany bezpiecznik. To kolejna bariera ochronna (zwłaszcza mając w pamięci palące się GTX 1080 od EVGA z układem chłodzenia ACX).

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij