Finał ZOTAC CUP MASTERS pierwszym eSportem na targach Computex 2017 w Tajpej

ZOTAC, poinformował o tym, że finały turniejów ZOTAC CUP MASTERS trwające od 30 maja do 3 czerwca br., będą pierwszym turniejem e-sportowym rozgrywany podczas jednej z największych na świecie targowych imprez komputerowych – odbywających się w Taipei na Tajwanie targów Computex. Najlepszych sześć drużyn wyłonionych w regionalnych kwalifikacjach ZOTAC CUP oraz dwa zaproszone zespoły będzie rywalizować o pulę nagród o wartości 100 000 USD.

Prowadzona na żywo, w co najmniej ośmiu językach, transmisja strumieniowa z wydarzenia będzie dostępna na całym Świecie za pośrednictwem sieci. ZOTAC CUP MASTERS to światowej klasy turniej e-sportowy, który jest pierwszym e-sportowym turniejem rozgrywanym podczas targów Computex. W turnieju spotykają się i rywalizują ze sobą najlepsi zawodnicy specjalizujący w jednej z najpopularniejszych gier typu MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) na świecie –  DOTA 2. Harmonogram wydarzenia przedstawia się następująco:

30 maja 10:30:         Konferencja prasowa otwierająca rozgrywki
30 maja – 31 maja: Turnieje DOTA 2 – Rundy eliminacyjne
1 czerwca:                Turnieje DOTA 2 – Mecze decydujące (play-offy)
2 czerwca:                Turnieje DOTA 2 – Półfinały
3 czerwca od 9:00 do 13:30: Finał DOTA 2
3 czerwca 14:00 do 15:00:    e-sportowy turniej VR – ZOTAC VR eSports Show

Match Event

3 czerwca – 15:00 do 16:00: Ceremonia zamknięcia

W wielkim finale rywalizować będą najlepsze zwycięskie zespoły DANISH BEARS, FNATIC, iG.VITALITY, isGG, NEWBEE, TEAM NP, TEAM SINGULARITY i WARRIORSGAMING.UNITY wyłonione w regionalnych kwalifikacjach na całym świecie oraz dwa czołowe zespoły zaproszone do udziału w mistrzostwach.

Mistrzostwa ZOTAC CUP MASTERS są jednym z największych wydarzeń e-sportowych na Świecie, dlatego zawsze cieszą się należytą uwagą i wsparciem. Dzięki temu mecze i systemy gamingowe są z roku na rok na coraz wyższym poziomie. W tym miejscu chcemy podziękować naszym eventowym partnerom, firmom Battlefy, ESL i targom Computex, a także partnerom sprzętowym i programistycznym: firmom NVIDIA, ASRock, BigBox, Cooler Master, ESL, HyperX, Intel, Predator, Thermaltake TteSPORTS i HTC Vive. Oficjalna platforma gamingowa mistrzostw ZOTAC CUP MASTERS wyposażona jest w najnowszej technologii procesor Intel® Core™ oraz najwydajniejszy układ graficzny GeForce GTX 1080 Ti – ZOTAC GeForce GTX 1080 Ti AMP Extreme. Dzięki temu gracze mogą pokonywać kolejne granice wydajności.

Jako pierwsza firma na świecie ZOTAC ogłosił i rozpoczął produkcję ubieranych na plecy małych ZOTAC VR GO PC, które umożliwiają swobodne, pozbawione przewodów łączących gogle VR z komputerem, korzystanie z systemów wirtualnej rzeczywistości. ZOTAC współpracuje z firmami HTC Vive i BigBox VR, w celu zorganizowania pierwszego na Świecie turnieju e-sportowego rozgrywającego się w wirtualnej rzeczywistości, VR eSports Show Match, który odbędzie się podczas mistrzostw ZOTAC CUP MASTERS mających miejsce w trakcie targów COMPUTEX.

”ZOTAC CUP MASTERS jest fantastyczną okazją do pokazania najlepszych stron wirtualnej rzeczywistości oraz HTC Vive w e-sportowym turnieju,” powiedział Walter Wang, dyrektor e-sportu w HTC. ”Z niecierpliwością czekamy na zademonstrowanie skalowalności wirtualnej rzeczywistości, która może łączyć fizyczność tradycyjnych sportów z precyzją e- sportów.”

Profesjonalni gracze z całego świata zjadą do Tajpej, po to, aby podczas targów Computex rywalizować w jednym z najgorętszych obecnie tytułów gier VR – Smashbox Arena.

„Rzeczywistośc wirtualna ma świetlaną przyszłość, dlatego też nie kryjemy zadowolenia z faktu, iż możemy być jednym z liderów promującym technologię, która może stać się nowym standardem w eSporcie,” powiedziała Chinny Chuang, dyrektor marketingu w ZOTAC.

Jest to także pierwszy e-sportowy turniej VR, który oferuje najwyższy standard organizacji e-sportowych zawodów oraz globalną, prowadzoną na żywo, strumieniową transmisję wideo, które to mogą utorować drogę do organizowania większej liczby e-sportowych zawodów VR. Zobacz na żywo jak profesjonalni zawodnicy nieskrępowani przewodami zanurzają się w wirtualnym świecie, korzystając z ZOTAC VR GO PC.

Oglądaj mistrzostwa na żywo! Zawody ZOTAC CUP MASTERS będą transmitowane w różnych językach w czasie rzeczywistym na cały Świat poprzez oficjalną stronę ZOTAC CUP i kanał ZOTAC CUP Twitch.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź następujące strony:

Oficjalna strona internetowa ZOTAC CUP MASTERS

Rejestracja ZOTAC CUP MASTERS

Oficjalna strona internetowa ZOTAC CUP

Kanał ZOTAC CUP Twitch

 

źródło: informacje prasowe Zotac

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij