Google Cloud Platform z kartami AMD i Nvidii

Użytkownicy Google Cloud Platform na całym świecie będą mogli wykorzystać moc kart AMD i Nvidii.
Podczas konferencji SC16 (Supercomputing 2016) AMD pochwaliło się, że ich akceleratory FirePro S9300 x2 zostaną wykorzystane w usłudze Google Cloud Platform. Topowa konstrukcja HPC czerwonych opiera się na dwóch chipach Fiji. Produkty te są stworzone do wysoce zrównoleglonych obliczeń, w tym do złożonych symulacji medycznych i finansowych, badań sejsmicznych, eksploracji złóż kopalnych, uczenia maszynowego, renderingu i transkodowania wideo, a także analiz naukowych.

Oprócz tego dostępne będą także dwie karty od Nvidii – flagowa Tesla P100 oparta na rdzeniu Pascal GP100 oraz Tesla K80 wykorzystująca dwa chipy Kepler GK210.


Karty będą wykorzystywane w takich usługach jak Google Compute Engine oraz Google Cloud Machine Learning, w których moc obliczeniowa jest udostępniana odpłatnie za każdą minutę działania VM.
Po ogłoszeniu tej informacji wartość akcji AMD wzrosła o 10%.

źródło: Google

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij