HIS prezentuje kartę graficzną Radeon RX 550 Green iCooler Slim

HIS przedstawił nowy, jednoslotowy model karty Radeon RX 550 Green iCooler Slim. Cechą charakterystyczną są małe rozmiary, co umożliwi zastosowanie również w niewielkich obudowach typu SFF. Plusem jest też na pewno schludny wygląd oraz praca półpasywna!

HIS Radeon RX 550 Green iCooler Slim oparty jest na GPU Polaris 21 i sprzedawany jest w dwóch odmianach, różniących ilością VRAM. Obydwie posiadają kości GDDR5, a warianty to 2 lub 4 GB łącznej pojemności. Zegar rdzenia to 1000 MHz oraz 1183 MHz w trybie Boost. Karta HIS oferuje tryb OC, w którym częstotliwość zwiększa się do 1203 MHz. Pamięci taktowane są standardowo, wg zaleceń AMD, czyli z zegarem 7000 MHz (efektywnym). Zasilanie zapewnia 3 fazowy układ z funkcją monitorowania za pomocą programu AMD Wattman.

HIS Radeon RX 550 Green iCooler Slim posiada jednoslotowy układ chłodzenia, z niedużym radiatorem i jednym wentylatorem o wielkości 70 milimetrów. Oko przyciąga motyw lwa umieszczonego na metalowej obudowie produktu. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to innowacja, bo w 2016 roku HIS zastosował ten „cooler” na karcie z rodziny RX 460. Podobnie jak w starszym produkcie, wentylator pozostaje wyłączony tak długo jak temperatura układu nie przekracza 60 stopni Celsjusza.
Na śledziu karty znajdują się  trzy wyjścia obrazu, w postaci gniazd HDMI 2.0, Dual-Link DVI oraz DisplayPort 1.4.

Aktualnie nie jest jeszcze znana cena oraz termin dostępności karty w sklepach.

źródło: guru3d

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij