Intel Skylake – wykryty błąd podczas działania skomplikowanych zadań (np. Prime 95)

/Intel Skylake – wykryty błąd podczas działania skomplikowanych zadań (np. Prime 95)

Najnowsza seria procesorów Intela ma nie najlepszą passę.  Z jednej strony możliwe jest podkręcanie procesorów bez „magicznej” literki K ( „Podkręcanie zablokowanych Intel Skylake na Z170, dzięki Asrock Sky OC” ), a z drugiej dochodzą nas złe wieści ( „Kolejne przykłady dobrego podkręcania procesorów Skylake bez literki K ” )


Teraz kolejna z niedobrych wiadomości. Grupa matematyków z Mersenne Community znalazła błąd występujący podczas obliczania liczb pierwszych tylko na procesorze Intel Skylake. Przy określonym ustawieniu parametrów Prime 95 następuje „zamrożenie” systemu. Zjawisko to występowało na komputerach obliczających dane 24h/dobę.

prime582

By wywołać błąd, należy przejść do ustawień zaawansowanych (Advanced), później wybrać opcję Test i w polu „Exponent to test” wpisać liczbę 14942209. Gdy korzystamy z procesora Skylake, system się „zamrozi” w ciągu od kilku minut, do kilku godzin. Problem występuje jedynie dla obliczeń FFT 768K. Dla tzw. Kowalskiego – nie powinno to mieć żadnego znaczenia dla stabilności w grach, czy przy korzystaniu z systemu.

Intel zidentyfikował problem i zna jego rozwiązanie. Poprawione BIOSy do płyt głównych mają się pojawić w najbliższych dniach.

skylaker

 

[su_highlight background=”#99dbff”]Wpis opracowany na podstawie http://hexus.net/[/su_highlight]

 

By |2016-01-11T16:23:04+00:00Styczeń 11th, 2016|Newsy, Sprzęt|0 Comments

Leave A Comment