Jak wypada nowa odsłona „Pola Bitwy”? – Battlefield 1 Open Beta w akcji!

30 sierpnia ruszyła otwarta beta Battlefield 1, od tego czasu tysiące graczy próbuje swoich sił w starciach rodem z I wojny światowej, nie zawsze jednak bez problemów…

We wtorek dostęp do gry mieli członkowie „Insidera”, jednak osoby, które nie załapały się na wcześniejszy dostęp mogą grać już od dzisiaj.
Battlefield 1 to kolejna odsłona cyklu znanego przede wszystkim ze starć piechoty oraz pojazdów i maszyn latających na ogromnych mapach. Razem z Call of Duty jest jedną z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych marek FPS-ów(ang. First Person Shooter – Strzelanka pierwszoosobowa). Pozycja ta napędzana jest silnikiem Frostbite, który powala efektami wizualnymi jak i zaawansowaną fizyką pozwalającą obróci prawie każdy budynek w ruderę. Silnik zniszczeń jest jedną z wielu funkcji, które wpłynęły na osiągnięcie przez markę sukcesu.

bf1 2016-09-01 17-54-29-35

Każdy osobnik niezaznajomiony z grami z tego cyklu po takim wstępie powinien mieć w głowie jakiś obraz tego jak to wszystko wygląda. Przejdźmy więc do omówienia wrażeń z bety.
Realia w jakich rozgrywa się akcja prezentują się z goła odmiennie od ostatnich części cyklu i przez chwilę nawet starzy wyjadacze mogą mieć małe problemy z opanowaniem nowy-starych pukawek. Arsenał z I wojny światowej nie jest tak imponujący i zabójczy jak nowoczesna broń. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że broń przez większość czasu może być niecelna, przeładowanie będzie trwać wieki, a i obrażenia przez nią zadawane. Poza samymi karabinami także wybór pojazdów jest „nietypowy” – naszym środkiem transportu może być samochód z ciężkim karabinem maszynowym na pace, czołgi przypominające wielkie jeżdżące puszki, albo chociażby koń. Wyróżniamy też 3 typy samolotów: bombowiec, myśliwiec i hybryda – średni samolot z karabinem na dziobie, małymi bombami w podwoziu oraz miejscem na pasażera z tyłu.

bf1 2016-09-01 17-58-33-50

W becie dostępna jest jedna mapa, którą możemy ograć w dwóch trybach: klasycznym podboju, w którym należy przejąć i utrzymać punkty kontrolne rozrzucone po mapie oraz w trybie szturmu, w których drużyna atakująca musi założyć ładunki wybuchowe na kolejne przekaźniki, a obrońcy muszą odeprzeć atak. Sama mapa przedstawia pustynię, otoczoną górami z niewielkim miastem i jest ona bardzo grywalna i zróżnicowana. Wielkością również nie odstaje od mapy do których przyzwyczaiła nas seria. Warto też zwrócić uwagę na to że pogoda zmienia się dynamicznie w kilka chwil upalne popołudnie zmienia się w potężna burzę piaskową utrudniającą widoczność, albo całą okolice spowija mgła gęsta niczym śmietana. Dzięki temu pomimo ciągłego powtarzania tej samej mapy -nie nudzi się ona i potrafi zaskoczyć. Jestem bardzo ciekaw, czy podobną mechanikę spotkamy na innych mapach, czy to wyjątek specjalnie do bety.

bf1 2016-09-01 18-05-58-89

Nie obyło się jednak bez błędów. Już pierwszego dnia użytkownicy zauważyli błąd który, uniemożliwia dużej liczbie graczy zdobywanie ulepszeń do broni i poziomów na poszczególnych klasach postaci niestety i mnie spotkał ten błąd tak więc nie byłem jeszcze w stanie wypróbować wszystkich dostępnych w becie broni. O ile takie problemy mogą być denerwujące, o tyle są o niebo lepsze od problemów z serwerami z wczorajszego wieczoru. Podobno problemy spowodowane są atakami DDOS grupy hakerów, lecz EA nie potwierdziło tej wersji.
Oprócz tego w czasie gry można napotkać masę błędów graficznych i pomniejszych niedoróbek.

bf1 2016-09-01 17-54-40-17

Gra jest bardzo przyjemna i pomijając całą tą otoczkę gra się w nią jak w starego dobrego Battlefielda. Tak więc jeśli jeszcze nie mieliście okazji przetestować gry to chwytajcie za myszki i pobierajcie otwartą betę z platformy Origin – Naprawdę warto!

@Update Dzisiaj gra ma problemy z wczytywaniem wyposażenie żołnierzy oraz poziomów graczy. Prawdopodobnie błędy te są już naprawiane.

  • No Gata

    konie OP czołgi OP 😀

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij