JPR: Rynek sprzętu PC dla graczy przekroczył 30mld dolarów!

/JPR: Rynek sprzętu PC dla graczy przekroczył 30mld dolarów!

Najnowszy raport Jon Peddie Research nie pozostawia złudzeń – rynek sprzętu PC dla graczy ma się świetnie osiągając rekordowe 30,3mld dolarów!

Za komponenty należące do tej kategorii przyjęto firmowe komputery dla graczy jak i te składane ręcznie, pojedyncze podzespoły oraz akcesoria takie jak urządzenia wejścia (klawiatury, myszy, gamepady itd.), audio/komunikacji (słuchawki, mikrofony i inne).

Z całego wyniku 30,3 mld aż 43% przychodu czyli ponad 13 mld stanowią urządzenia z wyższej półki, następny jest segment średni z wynikiem 35% i 10,6 mld, a na końcu plasują się urządzenia z niskiej półki z wynikiem 22% i niespełna 6,7 mld.

Z powodu zakorzenionej kultury grania na PC, wysokiej populacji i braku znaczącego wzrostu popularności konsol, region Azji Pacyficznej przoduje, zarówno pod względem rozmiaru rynku, jak i tempa jego wzrostu. Na tym kontynencie prognozuje się wzrost na poziomie 7% CAGR do 2019. Z kolei Ameryka Północna i Europa Zachodnia przodują pod względem popularności komponentów z najwyższej półki, gdzie można odnotować spory apetyt na komputery kosztujące nawet kilka tysięcy dolarów. Wzrosty całego rynku kształtują się na poziomie 9,61% w Azji Pacyficznej, 6,63% w Europie Zachodniej oraz 5.78% w Ameryce Północnej.

Z raportu możemy się także dowiedzieć, że to urządzenia ze średniej i wyższej półki zyskują najmocniej na popularności. JPR przewiduje, że rynek sprzętu PC dla graczy będzie rósł w kolejnych latach na poziomie 6% CAGR do 2019 (średni roczny poziom wzrostu na przestrzeni tych lat ma wynosić 6%).

źródło: JPR

By | 2017-01-22T12:44:50+00:00 Styczeń 22nd, 2017|Newsy, Sprzęt|0 Comments

Leave A Comment