JPR: Rynek sprzętu PC dla graczy przekroczył 30mld dolarów!

Najnowszy raport Jon Peddie Research nie pozostawia złudzeń – rynek sprzętu PC dla graczy ma się świetnie osiągając rekordowe 30,3mld dolarów!

Za komponenty należące do tej kategorii przyjęto firmowe komputery dla graczy jak i te składane ręcznie, pojedyncze podzespoły oraz akcesoria takie jak urządzenia wejścia (klawiatury, myszy, gamepady itd.), audio/komunikacji (słuchawki, mikrofony i inne).

Z całego wyniku 30,3 mld aż 43% przychodu czyli ponad 13 mld stanowią urządzenia z wyższej półki, następny jest segment średni z wynikiem 35% i 10,6 mld, a na końcu plasują się urządzenia z niskiej półki z wynikiem 22% i niespełna 6,7 mld.

Z powodu zakorzenionej kultury grania na PC, wysokiej populacji i braku znaczącego wzrostu popularności konsol, region Azji Pacyficznej przoduje, zarówno pod względem rozmiaru rynku, jak i tempa jego wzrostu. Na tym kontynencie prognozuje się wzrost na poziomie 7% CAGR do 2019. Z kolei Ameryka Północna i Europa Zachodnia przodują pod względem popularności komponentów z najwyższej półki, gdzie można odnotować spory apetyt na komputery kosztujące nawet kilka tysięcy dolarów. Wzrosty całego rynku kształtują się na poziomie 9,61% w Azji Pacyficznej, 6,63% w Europie Zachodniej oraz 5.78% w Ameryce Północnej.

Z raportu możemy się także dowiedzieć, że to urządzenia ze średniej i wyższej półki zyskują najmocniej na popularności. JPR przewiduje, że rynek sprzętu PC dla graczy będzie rósł w kolejnych latach na poziomie 6% CAGR do 2019 (średni roczny poziom wzrostu na przestrzeni tych lat ma wynosić 6%).

źródło: JPR

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij