Już wkrótce premiera klawiatur mechanicznych PATRIOT VIPER V730 i V770

/Już wkrótce premiera klawiatur mechanicznych PATRIOT VIPER V730 i V770

Nie ma co ukrywać, że gracz osiąga takie wyniki, na jakie mu pozwala jego hardware. I nie chodzi tu tylko o procesor czy graficzną kartę, ale i urządzenia peryferyjne. Jasne, że w gry FPS czy MMO można grać na zwykłej klawiaturze, ale trzeba sobie zdawać sprawę, że w rywalizacji z żywmy graczem przewaga klawiatur mechanicznych nad tanimi składakami z supermarketu będzie równie widoczna, co próba porównywania skuteczności wideł do AK47.

W zeszłym roku firma Patriot Memory – która dotąd znana była głównie jako producent dysków SSD oraz kości pamięci – postanowiła spróbować swych sił na rynku sprzętu dla graczy i tu spora niespodzianka, bo mimo silnej konkurencji ich debiutanckim produktom spod znaku Viper udało się się zdobyć uwagę i zadomowić w świadomości graczy, a w niedawno opublikowanym filmiku Kendo uznał nawet Patriot Viper V760 za najlepszą klawiaturę mechaniczną 2016 roku.

Patriot może być zadowolony z wyników, ale najwyraźniej nie zamierza osiadać na laurach, bo już niedługo pojawią się ich nowe produkty projektowane z myślą o graczach. w tym dwie ciekawie się zapowiadające klawiatury mechaniczne Patriot Viper V730 oraz Patriot Viper V770.

Filozofia budowania oferty jest tu prosta. Ta pierwsza będzie uproszczoną wersją flagowej Viper V760, skierowaną raczej do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z „mechanikami”. Ergonomiczna metalowa konstrukcja, precyzyjne przełączniki i podświetlenie ledowe. Brak jakichś zaawansowanych bajerów będzie miało jednak swoje odzwierciedlenie w cenie, więc warto czekać na premierę.

Z kolei Patriot Viper V770 to ulepszona wersja V760. Poprawiono tu i wyciszono przełączniki Kailh Red, które aktywują się na poziomie 2mm i pod naciskiem 50g oraz dodano pełne N-Key rollover (NKRO). Klawiatura posiada 104 podstawowe, w pełni programowalne klawisze, 5 przycisków specjalnych oraz 8 przycisków multimedialnych. Producent zdecydował się również na dodanie regulacji głośności za pomocą ciekawie pomyślanej rolki oraz wyposażył w gniazda USB i mini jack 3,5mm. Całość uzupełni magnetyczna podpórka pod nadgarstki.

Na szczególną uwagę zasługuje zaprojektowany przez Patriot system LED. Dzięki dedykowanemu oprogramowaniu w ręce użytkownika trafi m.in zaawansowany menadżer zarządzania podświetlaniem każdego przycisku osobno i to z wykorzystaniem pełnej palety kolorów RGB, czy intuicyjny kreator makr, a wszelkie ustawienia zapiszemy tworząc do 6 profili. Z kolei osoby lubiące w domu urządzać prywatki pewnie zwrócą uwagę na możliwości personalizowania efektownych animacji LED.

Wygląda wiec na to, że Patriot znowu może nieco namieszać na rynku dla graczy, szczególnie, jeśli dalej będą w stanie łączyć dobrą jakość z niewygórowanymi cenami.

 

źródło: informacje prasowe od Patriot Memory

By | 2017-03-12T23:41:48+00:00 Marzec 12th, 2017|Newsy, Sprzęt|0 Comments

Leave A Comment