Już za 8 dni poznamy plany AMD

/Już za 8 dni poznamy plany AMD

Według portalu Wccftech już za 8 dni poznamy plany AMD dotyczące przyszłych GPU i CPU.

Firma z Sunnyvale zaplanowała na 16 maja 2017 Financial Analyst Day. Na konferencji zobaczymy aż 6 osób z kadry kierowniczej najwyższego szczebla, w tym dyrektor generalną Lisę Su, Raja Koduri czy Marka Papermastera. Jak donoszą informatorzy Wccftech’u to właśnie podczas tego wydarzenia dostaniemy nowe informacje na temat przyszłych architektur GPU – Vega i Navi oraz CPU – Zen+.

Warto dodać, że z racji finansowego charakteru wydarzenia nowe informacje raczej powinny się skupić wokół planów wydawniczych (roadmap) niż dokładnych szczegółów technicznych architektur czy produktów. Niestety oczekujący na premierę GPU Vega muszą uzbroić się w jeszcze nieco cierpliwości, ponieważ według ostatnich doniesień nowe karty graficzne mają się pojawić pod koniec czerwca.

Natomiast jeśli chodzi o Navi to po sieci krążą także nieoficjalne informacje, z których wynika, że będzie to pierwsza architektura GPU tworzona od początku pod okiem Raja Koduri (obecnego głównego architekta i kierownika Radeon Technologies Group). Z oficjalnych informacji wiemy, że Navi będzie korzystać z pamięci nowej generacji – prawdopodobnie chodzi o HBM3 lub/i GDDR6 zależnie od segmentu, a premiera jest planowana na 2018. Nieoficjalnie mówi się o wykorzystaniu procesu 7nm od GlobalFoundries i premierze w okolicach przełomu 2018 i 2019.

źródło: Wccftech

By |2017-05-08T16:26:25+00:00Maj 8th, 2017|Newsy, Sprzęt|0 Comments

Leave A Comment