Już za 8 dni poznamy plany AMD

Według portalu Wccftech już za 8 dni poznamy plany AMD dotyczące przyszłych GPU i CPU.

Firma z Sunnyvale zaplanowała na 16 maja 2017 Financial Analyst Day. Na konferencji zobaczymy aż 6 osób z kadry kierowniczej najwyższego szczebla, w tym dyrektor generalną Lisę Su, Raja Koduri czy Marka Papermastera. Jak donoszą informatorzy Wccftech’u to właśnie podczas tego wydarzenia dostaniemy nowe informacje na temat przyszłych architektur GPU – Vega i Navi oraz CPU – Zen+.

Warto dodać, że z racji finansowego charakteru wydarzenia nowe informacje raczej powinny się skupić wokół planów wydawniczych (roadmap) niż dokładnych szczegółów technicznych architektur czy produktów. Niestety oczekujący na premierę GPU Vega muszą uzbroić się w jeszcze nieco cierpliwości, ponieważ według ostatnich doniesień nowe karty graficzne mają się pojawić pod koniec czerwca.

Natomiast jeśli chodzi o Navi to po sieci krążą także nieoficjalne informacje, z których wynika, że będzie to pierwsza architektura GPU tworzona od początku pod okiem Raja Koduri (obecnego głównego architekta i kierownika Radeon Technologies Group). Z oficjalnych informacji wiemy, że Navi będzie korzystać z pamięci nowej generacji – prawdopodobnie chodzi o HBM3 lub/i GDDR6 zależnie od segmentu, a premiera jest planowana na 2018. Nieoficjalnie mówi się o wykorzystaniu procesu 7nm od GlobalFoundries i premierze w okolicach przełomu 2018 i 2019.

źródło: Wccftech

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij