Laptop, który sprawdzi się nawet w ekstremalnych warunkach

/Laptop, który sprawdzi się nawet w ekstremalnych warunkach

Ekstremalna temperatura, kurz, pył, dym, wstrząsy, wibracje, uderzenia – to niektóre z czynników, na jakie narażony jest laptop pracujący w trudnych warunkach. A takie występują między innymi w pracy na budowie, w fabryce, warsztacie, a nawet w terenie. Pancerny laptop, który sprawdzi się nawet w ekstremalnych warunkach, wyróżniać powinno jedno. Wytrzymałość – najwyższa z możliwych. Na szczęście najwięksi producenci elektroniki nie zapomnieli o ludziach pracujących w ten sposób.

Pancerny laptop, czyli jaki?

Ciężkie warunki pracy można rozumieć wszelako. Weźmy na przykład pod uwagę pracę DJ-a. Jeżeli bardziej przyjrzymy się jej specyfice, szybko wywnioskujemy, że sprzęt, którego używa na co dzień, jest narażony na działanie takich czynników jak: drgania, hałas, dym czy wysoka temperatura. Nieco inna będzie z kolei specyfika zawodów, w których potrzebny jest dostęp do przenośnego komputera w bardzo niskich temperaturach. Mowa tu przede wszystkim o różnego rodzaju centrach badawczych, laboratoriach czy placach budowy. We wszystkich tych warunkach sprawdzić się powinien pancerny laptop. Jakie aspekty należy wziąć pod uwagę podczas wyboru takiego przenośnego komputera?

Liczy się oczywiście najwyższa jakość wykonania, a o takiej decyduje przede wszystkim rodzaj zastosowanych materiałów. Dużą rolę w pancernych laptopach odgrywa obudowa, która w głównej mierze decyduje o wytrzymałości sprzętu. Dobrze, aby sprzęt został wcześniej poddany testom, potwierdzającym jego jakość i niezniszczalność. Najwięksi producenci tego rodzaju komputerów zazwyczaj umieszczają taką informację przy danym produkcie – warto zwrócić szczególną uwagę na certyfikację dla określonych standardów. Najbardziej wytrzymały laptop powinien zapewniać najwyższą ochronę przed upadkami, rozlaniem cieczy, przedostawaniem się kurzu i pyłów, a także przed innymi zagrożeniami. Do jednych z najbardziej znanych na rynku laptopów pancernych, polecanych zwłaszcza do pracy w najcięższych warunkach, należą komputery firmy Getac. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne modele.

Getac B300 – wytrzymały laptop, który sprawdzi się wszędzie

Getac B300 to doskonały przykład tak zwanego fully rugged pc, a więc komputera najbardziej wytrzymałego, w pełni zabezpieczonego, doskonale nadającego się do pracy nawet w najcięższych warunkach. Ten przenośny komputer posiada najwyższej jakości obudowę, wykonaną ze stopu magnezu i zapewniającą całkowitą szczelność przed działaniem wody i pyłu. W B300 zastosowano dodatkowe, specjalne wzmocnienia, gwarantujące pełną ochronę podczas upadków, wibracji i wstrząsów. Ochrona ta potwierdzona została certyfikatem MIL-STD-810G. Laptop jest przy tym niezwykle wydajny. Pracuje na procesorach z rodziny Intel i5 lub i7, wyróżniających się niskim poborem mocy. Dzięki temu komputer ten może pracować na jednej baterii nawet 15 godzin.

Getac B300 oferuje komunikację poprzez moduły Wifi oraz Bluetooth. Zastosowany w urządzeniu układ TPM 2.0 czuwa nad bezpieczeństwem danych. Ale to nie wszystko. Laptop posiada dodatkowy czytnik linii papilarnych, czytnik kart chipowych, a także układ DDS, który chroni przed nieautoryzowanym dostępem. Matrycę wykonano w technologii QuadraClear™ Sunlight Readable, zapewniającej bardzo dobrą jasność oraz czytelność ekranu. Dodatkowe powłoki antyodblaskowe pozwalają na swobodną i wygodną pracę, nawet w pełnym słońcu. Wytrzymały laptop B300 posiada trzy porty USB 3.0 oraz dwa porty RS-232. Wszystkie zapewniają doskonałą ochronę przed kurzem i wodą, dzięki zastosowaniu w nich zewnętrznych szczelnych zaślepek. Dodatkową zaletą jest dedykowana stacja dokująca, dająca możliwość szybkiego oraz łatwego montażu laptopa w pojazdach. Istnieje ponadto możliwość podłączenia zewnętrznych anten GPS/4G do stacji.

Getac X500 – pancerny laptop do trudnych warunków

Drugą propozycję jednego z najbardziej wytrzymałych laptopów, przeznaczonych do pracy w ekstremalnych warunków, stanowi Getac X500. Ten notebook również zalicza się do kategorii fully rugged pc. W pełni zabezpieczony, świetnie radzi sobie z trudnymi warunkami pracy. Wyróżnia go bardzo mocna, szczelna obudowa, gwarantująca najwyższą wytrzymałość i niezawodność działania. Komputer przystosowano do pracy w szerokim zakresie temperatur, od minus 20 stopni do nawet 60 stopni Celsjusza. Getac X500 zapewnia wysoką wydajność, dzięki zastosowanemu w nim procesorowi i5-4300M vPro™ 2.6GHz lub i7-4600M vPro™ 2.9GHz, pamięci RAM, którą można rozszerzyć do 16GB, a także dyskowi twardemu 500GB lub SSD 256GB. Dodatkowym atutem tego przenośnego komputera jest opcjonalna grafika NVIDIA® GeForce® 745M 2GB. Podobnie, jak w przypadku B300, zastosowano tu technologię QuadraClear Sunlight Readable, która gwarantuje wysoką jasność ekranu i komfortową pracę nawet w najbardziej słoneczne dni. Ten przenośny komputer posiada szeroką ofertę portów we/wy. Oprócz standardowych złącz, dostępne są dwa porty RS-232 oraz dwa wyjścia RJ45. Ponadto możliwy jest montaż dwóch kart PCI lub PCI-Express. W przypadku modelu Getac X500 dostępny jest również modem 3G typu Gobi 2000, Bluetooth, złącze LAN 10/100/1000, a także karta bezprzewodowa Intel® Dual Band Wireless-AC 7260, 802.11ac.

Ekstremalne warunki pracy można spotkać w wielu branżach. Pancerne komputery przenośne, przeznaczone właśnie do takich trudnych warunków, dedykowane są zwłaszcza do pracy w przemyśle, transporcie, wojsku, a także w służbach ratownictwa i bezpieczeństwa publicznego. Wzmocnione komputery mobilne można także stosować jako niezawodne sprzęty biznesowe i serwisowe. Opisane powyżej sprzęty firmy Getac to jedne z najczęściej polecanych na rynku.

Artykuł sponsorowany

By | 2017-03-23T16:55:25+00:00 Marzec 23rd, 2017|Newsy, Sprzęt|4 komentarze

4 komentarze

  1. Soloman 21 marca 2017 at 10:22

    Streamerom by sie taki przydal zeby bylo czym rzucac

Leave A Comment