Lian Li, czyli firma uznana wśród pasjonatów (i nie tylko) zaprezentowała nową obudowę w formacie Micro-ITX, tzn. model PC-Q04.

 

1

Co ją wyróżnia? Pasywność, czyli brak zainstalowanych wentylatorów. Obudowa wykonana jest z aluminium i ma odpowiednio umieszczone wloty/wyloty powietrza – co zapewnia dobre warunki dla zainstalowanych komponentów (zadanie ułatwiają też gumowe nóżki).

2

 

Wymiary to : 194 mm (szerokość) x 294 mm (wysokość) x 210 mm (głębokość), co daje kubaturę niecałych 12l (tak więc może służyć jako podstawa do budowy HTPC). Waga to jedyne 1330 gramów.

Ciekawostka – boczne panele mają wielkość kartki formatu A4.

3

 

W nowym produkcie Lian Li można zainstalować typowy zasilacz w formacie ATX, karta graficzna może mieć długość 19 cm (więc zmieszczą się np. konstrukcje Gigabyte’a i Asusa z chipsetem GTX 970). Maksymalna wielkość chłodzenia procesora to 70 mm, co daje już jakieś pole manewru (pojawia się coraz więcej tego typu rozwiązań).

Co do pamięci masowej – jest możliwość zainstalowania 1 x 2.5″ + 1 x 3.5″ (lub 2 x 2.5″ ) w górnym/wyjmowanym koszyku + 1 x 2.5/3.5″ na spodzie obudowy, istnieje jednak wykorzystania tego miejsca na montaż 120 lub 140 mm wentylatora.

Na przednim panelu znajdują się 2 złącza USB 3.0 oraz wyjście słuchawkowe/wejście na mikrofon.

Wg. znalezionych informacji – sugerowana cena to 44.90 £ a obudowa pojawi się w sprzedaży na początku grudnia.

 

 

Źródło : http://www.lian-li.com/en/dt_portfolio/PC-Q04/