Logitech G810 Orion Spectrum

/Logitech G810 Orion Spectrum

Znany dużej ilości osób producent peryferiów, czyli Logitech – wypuścił nową klawiaturę z serii G, a mianowicie 810 Orion Spectrum.

g810-orion-spectrum-rgb-mechanical-keyboard (4)

g810-orion-spectrum-rgb-mechanical-keyboard (1)

 

 

 

 

 

 

 

[su_heading size=”20″]Specyfikacja Logitech G810 Orion Spectrum[/su_heading]

  • Wysokość: 153 mm
  • Szerokość: 443,5 mm
  • Głębokość: 34,3 mm
  • Waga (bez kabla): 1180 g
  • podświetlenie RGB (16,77 mln kolorów)
  • przełączniki: Romer-G

W najnowszej klawiaturze sygnowanej logiem Logitecha znajdziemy autorskie przełączniki Romer-G, które były już zastosowane w starszym G910 Orion Spark, które według wielu ludzi mają przewagę nad „switchami” Cherry MX.
Według producenta do aktywacji przycisku wymagane jest przebycie 1,5mm, a ich wytrzymałość jest zapewniana na poziomie 70 mln naciśnięć. Oprogramowanie Logitech Gaming Software obsłuży do 300 gier umożliwiając przy tym napisanie makr na przyciskach od F1 do F12, ale za to nie znajdziemy dodatkowych klawiszy pod makra, przez co klawiatura zachowuje kompaktowe kształty.

Przełącznik

Produkt jest wykonany z plastiku, co zapewnia niewielką wagę. Każdy przycisk ma własne podświetlenie w kolorach RGB, dzięki czemu możemy dostosować barwę kolorów pod własne predyspozycje. Umiejscowienie rolki służącej do regulacji głośności umożliwia jej zmianę bez minimalizowania naszej gry. Dodatkowo do każdej klawiatury producent dołącza „Tom Clancy’s The Division” dzięki nawiązaniu współpracy z Ubisoftem. Promocja ta trwa do 1. kwietnia.

g810-orion-spectrum-rgb-mechanical-keyboard

Niestety klawiatura nie jest doskonała, wielu graczom może brakować podpórki na nadgarstki. Przy takiej cenie wręcz to powinno być standardem, nawet w wielu klawiaturach membranowych za około 100 złotych można takie coś znaleźć. Jeśli chodzi o zmianę kąta nachylania producent zastosował klasyczne podpórki. Dzięki swoje wadze oraz zastosowanym gumowym stopkom ma to zapewnić brak niekontrolowanych zmian położenia na biurku.

g810-orion-spectrum-rgb-mechanical-keyboard (3)

g810-orion-spectrum-rgb-mechanical-keyboard (2)

 

 

 

 

 

 

Klawiatury mechaniczne coraz częściej lądują na biurkach graczy. Każdy z nas wie, że korzystając ze sprzętu z dopiskiem „Gaming” automatycznie umiejętności znacząco się podnoszą 🙂 . Jeśli chodzi o cenę na rynek Polski jest to bagatela aż 829 złotych, na rynek europejski 189 euro, a w Stanach Zjednoczonych 159 dolarów.

Źródło: Logitech.com

By |2016-02-18T06:51:05+00:00Luty 18th, 2016|Newsy, Sprzęt|0 komentarzy

Zostaw komentarz