Logitech zaprezentował dziś swoje pierwsze bezgłośne myszki – bezprzewodowe Logitech M330 Silent Plus i Logitech M220 Silent.
Obydwie charakteryzują się wysoką precyzją, wytrzymałością i przede wszystkim – kliknięciem, które nie generuje dźwięku.

logi2

logi1

czyli:

„Codziennie funkcjonujemy w otoczeniu innych ludzi, w biurze czy we własnym domu, jednak czasami cisza jest złotem, dlatego też stworzyliśmy M330 Silent Plus i M220 Silent. Nasi inżynierowie poszukiwali źródeł szumu generowanego przez myszki komputerowe i znaleźli rozwiązanie, które obniżyło poziom hałasu bez straty na jakości użytkowania”
W myszkach M330 Silent Plus i M220 Silent poziom natężenia dźwięku kliknięcia został zredukowany o ponad 90 proc., dzięki czemu są praktycznie bezgłośne, oferując przy tym tradycyjne wrażenie kliknięcia.
Ponadto, zastosowana w nowych urządzeniach technologia Logitech Advanced Optical Tracking gwarantuje precyzję śledzenia ruchu na niemal każdej powierzchni. M330 Silent Plus jak i M220 Silent współpracują z systemami Windows, Mac, Chrome oraz Linux i zapewniają bezprzewodowe połączenie w odległości do 10 metrów dzięki bezobsługowemu nano odbiornikowi.

Logitech M330 Silent Plus oferuje do 2 lat pracy na baterii. Dopasowana do osób praworęcznych mysz została wyposażona w miękkie, gumowe, specjalnie wymodelowane uchwyty.

m330_1

m330_2

Logitech M220 Silent jest dedykowana prawo i leworęcznym użytkownikom. Dzięki długiej pracy na baterii – nawet do 18 miesięcy – i mobilnej konstrukcji bardzo dobrze sprawdzi się w podróży.

m220_2m220_1

 

 

 

 

 

 

 

 

Obie myszki posiadają odznakę Quiet Mark, przyznawaną przez Noise Abatement Society – brytyjskie stowarzyszenie działające na rzecz zmniejszenia hałasu w przestrzeni publicznej.

Logitech M330 Silent Plus będzie dostępna na stronie Logitech i w sklepach partnerów w październiku 2016 roku, w sugerowanej cenie detalicznej 169 PLN.
Logitech M220 będzie dostępna w tym samym czasie, w sugerowanej cenie detalicznej 109 PLN.

Źródło : overclock3d.net, opracowanie własne