Modecom i ich zasilacze nie mają zbyt dobrych notowań wśród konsumentów. Firma chce zmienić postrzeganie swoich produktów tego typu.
Najpierw wprowadzono serię Modecom Silver z certyfikatem 80 Plus (500 i 600W).
1Kolejnym krokiem jest pierwszym produkt z serii Modecom Gold, posiadający jeszcze lepszą sprawność. Oznaczenie to MC-500-G90 GOLD.

1


Jak można łatwo wydedukować – jednostka oferuje 500 W mocy. Sprawność zasilacza jest wysoka, pod pełnym obciążeniem wynosi 88%, dzięki czemu spełnił normę 80 Plus Gold.
Obudowa produktu jest złota a wentylator schowany jest za specjalną, dodatkową kratką – co w zamyśle miało uatrakcyjnić wygląd (czy to się udało – kwestia dyskusyjna).

3

4
Modecom szczyci się zastosowaniem japońskich kondensatorów, pełną zgodnością ze specyfikacją Intel ATX 12V w wersji 2.31 oraz wykorzystaniem podwójnego obwodu DC/DC.
Nie brakuje standardowych zabezpieczeń typu OVP, SCP, OPP czy automatycznej kontroli prędkości obrotowej 120 mm wentylatora.
Złącza które są dostępne to:
– wtyczka ATX 20+4 pin
– EPS12V 4+4 pin
– 2 x MOLEX (4 pin)
– 4 x SATA
– 2 x PCI-Express 6+2 pin

Parametry techniczne poniżej, widać że linia + 12V jest porządna, 492 W na niej wystarczy do większości standardowych zestawów komputerowych.

2
Zasilacz jest już dostępny do kupienia, gwarancja udzielana na niego to 2 lata a sugerowana cena to 299 złotych.

 

 

[su_highlight background=”#99dbff”]Wpis opracowany na podstawie http://www.modecom.pl/[/su_highlight]