Możliwe odblokowanie Radeona RX 460 z 896 procesorów strumieniowych do 1024

Cały proces polega na wgraniu innego BIOSu i może poprawić osiągi do 12.5%. Bez całego „manewru” RX 460 wypada całkiem korzystanie pod względem wydajność/ceny, a teraz wyglądałoby to jeszcze lepiej. Dzięki opisanemu na stronie overclocking.guide procesowi – można odblokować 128 procesorów strumieniowych (SP) i 8 TMU. Pamiętajcie jednak, że robicie to na własne ryzyko!

unlock

Obecnie dostępne są BIOSy do 2 typów kart (są od razu zlinkowane przy nazwie):

Należy je oczywiście pobrać. Przed wgraniem – najlepiej zgrać aktualny BIOS karty, np. przy użyciu GPU-Z albo używając skryptu „backup bios.bat (załączonego w archiwum).

bios
Następnie uruchamiamy „flash unlocked bios” i czekamy około 15 sekund – powinniśmy otrzymać zbliżony do tego powyżej ekran. Kolejny krok – restart i voila! 🙂

Jak to się przekłada na wydajność?

fs-1024x5551

witcher3-1024x5571

9-10% lepsza wydajność? Dlaczego by nie.

Na koniec jeszcze film z opisanym całym procesem zmian.

 

źródło: overclocking.guide

  • Zrobiłem wszystko tak, jak było napisane i teraz nie mogę zainstalować sterowników do mojej karty. Wie ktoś, jak to naprawić?

    • Trolem12

      Musisz zainstalować sterowniki oznaczone tak o 16.11.5 lub jeszcze starsze bo najnowsze blokuje instalacje zmodifikowane biosy

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij