Do MSI docierały z różnych stron informacje o możliwym wyginaniu się procesorów szóstej generacji (czyli Skylake), przy używaniu ciężkich zestawów chłodzenia. O zjawisku pisałem np. tu -> Skylake – czy konieczna będzie jednak inna zapinka niż do poprzedników?


Potencjalne uszkodzenie może nie nastąpić natychmiast, aczkolwiek gdy komputer jest przenoszony (lub tym bardziej wysyłany) – istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia niepożądanych efektów.1

By upewnić się, że to się nie zadzieje – MSI opracowało CPU Guard 1151, służące ochronie gniazda 1151 używanego przez procesory Intel Xeon E3 v5 / Core / Pentium / Celeron. Osiągnięto to dzięki wzmocnieniu brzegów, przeciwdziałając pionowemu naprężeniu.


 

3
Poza zabezpieczeniem CPU – produkt MSI jest również doskonałym narzędziem dla każdego, który chce „oskalpować” Skylake’a. Po ponownym nałożeniu IHS – dzięki CPU Guard 1151 pozostaje on na miejscu i nie trzeba się niepokoić o przewodność cieplną, albo przesuwanie się rozpraszacza. Nowość MSI została użyta podczas zawodów podkręcania – pomagając najlepszym uczestnikom na świetne wyniki, w tym bicie rekordów świata.


2

[su_highlight background=”#99dbff”]Wpis opracowany na podstawie http://www.techpowerup.com/[/su_highlight]