Noctua przedstawiła dziś nowe wentylatory z serii IndustrialPPC, tym razem zasilane domyślnym napięciem 24V.

noctua2

Tym samym portfolio chłodzenia IndustrialPPC (Protected Performance Cooling) zostało jeszcze bardziej rozszerzone. Nowe 24-woltowe modele posiadają dedykowany trój-fazowy silnik
NE-FD2, który wspiera zarówno napięcie 24V w zastosowaniach przemysłowych, jak i 12V w środowisku PC – przy akceptowalnych prędkościach obrotowych i poziomie hałasu.


Zaprezentowane modele to NF-F12 (120 mm) i NF-A14(140mm). Silnik w nich zastosowany wspiera napięcie w zakresie 6 do 30V, a same wentylatory posiadają odporność na wodę/kurz w standardzie IP67 (więcej o standardzie IP), oraz regulację przy pomocy PWM.

W typowych zastosowaniach domowych (czyli 12V) – maksymalne obroty dla modelu 2000rpm – to około 1100 obrotów/minutę, a dla 3000 rpm – około 1700 obrotów/minutę. Warto dodać, że mogą być dodatkowo zwolnione przy użyciu funkcji PWM (modulacja szerokości impulsu), dzięki czemu łączą w sobie zaawansowane funkcje serii IndustrialPPC z ciszą, z której słynie Noctua.
Jako zaletę można zaliczyć również kolorystykę tego modelu, która większości osób podoba się bardziej niż typowe dla firmy zestawienie beżu z brązem.

noctua1


 

Ceny i dostępność
Wszystkie nowe modele będą wkrótce dostępne. Sugerowana cena to 29.90EUR/34.90USD

 

 

 

 

Wpis opracowany na podstawie materiałów prasowych na stronie: http://noctua.at/