Nowa gra CDP Red – „Gwint” jednak opóźniony.

/Nowa gra CDP Red – „Gwint” jednak opóźniony.

Na targach E3 CDP Red oficjalnie potwierdziło że trwają pracę nad pełnoprawnym tytułem opartym na grze karcianej z Wiedźmina 3. Oczywiście mowa tu o „Gwincie”. Nie dość że dowiedzieliśmy się o tym, że tworzona jest gra, to jeszcze ogłoszono start zamkniętej bety i otwarto formularz zgłoszenia do niej. Teraz niestety czas na smutną wiadomość.

Zamknięta beta ruszy dopiero 25 października, a nie jak wcześniej planowano we wrześniu. Twórcy tłumaczą się tym, że chcą zrobić dobre pierwsze wrażenie, a żeby to osiągnąć potrzebują trochę więcej czasu na doszlifowanie swojego dzieła. Moim zdaniem takie działanie mija się z celem bo w końcu po coś ta beta jest. Z założenia jej uczestnicy mają zgłaszać napotkane błędy twórcą, przekazywać swoje odczucia no i oczywiście podsuwać nowe pomysły czy rozwiązania. Dzięki odzewowi graczy „czerwoni” mogliby skupiać się na rozwijaniu pomysłów, które podobają się społeczności. Naturalną rzeczą jest to, że w studiu pracuje grupa testerów, lecz wyłapanie wszystkich błędów jest nie możliwe i istnieje spora szansa, że wiele z nich przeoczą.

gwent-irl

Przybliżmy teraz gwinta osobom, które nie miały z nim styczności lub nie zainteresowały się nią, będąc zachwyconym pięknem świata, po którym podróżuję nasz dzielny Geralt.
Jest to gra karciana, w której ściera się dwóch przeciwników. Każdy z nich ma specjalnie wybraną talię, z której na początku rundy dobiera 10 kart.
Plansza gry jest podzielona na 3 części dla różnych jednostek. Pierwszy jest przeznaczony dla wojowników w zwarciu, drugi dla łuczników i czarodziejów, a trzeci został poświęcony machiną obleżniczym.
best-gwent-strategy-1024x576
Celem gry jest wykończenie przeciwnika. Dwie rundy dają nam zwycięstwo w całej grze. Lecz to tylko podstawy gra została bardzo dobrze przemyślana i zaprojektowana, a dzięki potyczką z żywymi graczami może stać się jeszcze lepsza. Dlatego też z niecierpliwością czekam na premierę!

Źródło www.playgwent.com

By |2016-08-12T12:29:15+00:00Sierpień 12th, 2016|Gry, Newsy|0 Comments

Leave A Comment