Nowe flagowe APU od AMD – A10-7890K

Jeszcze przed wypuszczeniem na świat nowej generacji procesorów o nazwie Zen, AMD chce wyciągnąć jak najwięcej ze starej generacji wprowadzając na rynek układ APU  A10-7890k.

big_7890k-slide.jpg

Nadchodzące APU ma być taktowane bazowym zegarem 4,1 GHz4,3 GHz w trybie Turbo. W porównaniu do obecnych jednostek zapewni ono wyższą wydajność ze strony układu graficznego – Radeon R7 , poprzez podniesienie taktowań rdzenia do 900 MHz z 856 MHz poprzednika. Oczywiście nowy układ AMD posiada odblokowany mnożnik procesora, co oznacza łatwą możliwość przetaktowania jego rdzeni.

AMD-Wraith-CPU-Cooler1

Premierowa jednostka będzie korzystała z nowego układu chłodzenia o nazwie AMD Wraith. Ma ono oferować lepszą kulturę pracy jak i wyższe możliwość schłodzenia rdzeni CPU. Jest ono większe od wcześniej dołączanego BOX’a i posiada podświetlane logo firmy AMD na obudowie wentylatora.

AMD-AM3-and-FM2-Motherboards-Refresh

Wraz z nowym APU do sklepów mają trafić odświeżone wersje płyt głównych na sockecie AM3+ i FM2+.

Będą one posiadały dotychczas niewidoczne na podobnych płytach porty M.2 i USB 3.1 generacji drugiej.

33880_3

Cena układu nie została jeszcze ujawniona, ale można się spodziewać że będzie kosztować niewiele więcej od poprzednika, którego cena wynosiła 139,99USD.  

Premiera już w pierwszym kwartale tego roku!

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij