Oświadczenie AMD odnośnie RX 480 i problemów z poborem mocy ze złącza PCI-Express

/Oświadczenie AMD odnośnie RX 480 i problemów z poborem mocy ze złącza PCI-Express

Premiera AMD Radeon RX 480 (więcej o niej w newsie Premiera AMD RX 480 – zaskoczenie, szok, niedowierzanie? [ AKTUALIZACJA] ) to nie tylko same dobre wieści. Oprócz wysokich temperatur, wysokiego poziomu hałasu i praktycznie zerowego podkręcania (ale to powinno się poprawić przy okazji pojawienia się prezentacji wersji autorskich) pojawiły się doniesienia o czymś potencjalnie groźnym dla już wcześniej posiadanego sprzętu, tzn. płyt głównych.

amd-radeon-pcie-spec-violationNa niektórych portalach informacyjnych pojawiły się wieści o tym, że referencyjne konstrukcje RX 480 pobierają więcej mocy ze złącza PCI-Express niż zezwala specyfikacja (a ta określa maksimum na 75W). AMD odniosło się do tych nowinek. Wg firmy – nieustannie dopracowują swoje układy graficzne, by zwiększyć osiągi w zakresie dopuszczalnej mocy i prędkości magistrali danych pamięci, a w tym przypadku mowa o 8 GB/s GDDR5.

Ostatnio odkryto specyficzne sytuacje, gdzie ustawienia niektórych płyt RX 480 nie było optymalne. Na szczęście – da się to naprawić drogą programową. Aktualnie testowane są sterowniki, które naprawiają ten błąd a informacja zostanie podana do publicznej wiadomości 5 lipca, czyli w najbliższy wtorek. Moim zdaniem prawdopodobnie zostanie zmniejszone napięcie dla układu, pojawiły się już wcześniej testy pokazujące że powodowało to nawet przyrost prędkości (dzięki możliwości osiągnięcia większego taktowania w trybie Boost)

[su_highlight background=”#99dbff”]Wpis opracowany na podstawie http://www.techpowerup.com/[/su_highlight]

rx 480

 

By |2016-07-02T17:34:08+00:00Lipiec 2nd, 2016|Newsy, Sprzęt|0 Comments

Leave A Comment