Oświadczenie AMD odnośnie RX 480 i problemów z poborem mocy ze złącza PCI-Express

Premiera AMD Radeon RX 480 (więcej o niej w newsie Premiera AMD RX 480 – zaskoczenie, szok, niedowierzanie? [ AKTUALIZACJA] ) to nie tylko same dobre wieści. Oprócz wysokich temperatur, wysokiego poziomu hałasu i praktycznie zerowego podkręcania (ale to powinno się poprawić przy okazji pojawienia się prezentacji wersji autorskich) pojawiły się doniesienia o czymś potencjalnie groźnym dla już wcześniej posiadanego sprzętu, tzn. płyt głównych.

amd-radeon-pcie-spec-violationNa niektórych portalach informacyjnych pojawiły się wieści o tym, że referencyjne konstrukcje RX 480 pobierają więcej mocy ze złącza PCI-Express niż zezwala specyfikacja (a ta określa maksimum na 75W). AMD odniosło się do tych nowinek. Wg firmy – nieustannie dopracowują swoje układy graficzne, by zwiększyć osiągi w zakresie dopuszczalnej mocy i prędkości magistrali danych pamięci, a w tym przypadku mowa o 8 GB/s GDDR5.

Ostatnio odkryto specyficzne sytuacje, gdzie ustawienia niektórych płyt RX 480 nie było optymalne. Na szczęście – da się to naprawić drogą programową. Aktualnie testowane są sterowniki, które naprawiają ten błąd a informacja zostanie podana do publicznej wiadomości 5 lipca, czyli w najbliższy wtorek. Moim zdaniem prawdopodobnie zostanie zmniejszone napięcie dla układu, pojawiły się już wcześniej testy pokazujące że powodowało to nawet przyrost prędkości (dzięki możliwości osiągnięcia większego taktowania w trybie Boost)

 Wpis opracowany na podstawie http://www.techpowerup.com/ 
rx 480

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij