Patriot prezentuje nowe słuchawki z serii Viper

/Patriot prezentuje nowe słuchawki z serii Viper

Jakiś czas temu firma Patriot – dotąd kojarzona głównie z dobrej jakości dysków oraz modułów pamięci RAM – postanowiła zawalczyć także na rynku urządzeń peryferyjnych dla graczy. Ku zaskoczeniu wielu, produktom zaprezentowanym w ramach wydzielonej serii Viper udało się odnieść niemały sukces. Duża w tym zasługa filozofii handlowej Patriot, która na etapie projektowania dużą wagę przywiązuje wypracowaniu najsensowniejszego kompromisu pomiedzy jakością a końcową ceną.

Warto podkreślić, że wysokim notowaniom sprzedaży towarzyszyły  pozytywne recenzje branżowych portali. Dośc powiedzieć, że Kendo uznał mechaniczną klawiaturę Viper V760 produktem 2016 roku.

Producent idąc za ciosem i nie chcąc spoczywać na laurach postanowił obecnie  rozszerzyć i urozmaicić swoją ofertę. W pierwszej kolejności – uwzględniając różne potrzeby i priorytety odbiorców – zaprezentowano  aż  trzy nowe modele gamingowych słuchawek.

Viper V330 to zestaw, w którym zrezygnowano z implementacji wszelkich opcjonalnych technologii, a skupiono się na uzyskaniu jak najlepszego efektu brzmienia stereo zarówno w grach, jak i zastosowaniach multimedialnych. Takie podejście ma więc szanse spodobać się wszystkim osobom, które i tak  funkcje wirtualnego dźwięku, czy przekształcania swojego głosu w locie uznwały za  całkowicie zbędne i tylko niepotrzebnie podbijające cenę gadżety.

Z kolei w Viper V361 i Viper V370 inżynierowie Patriot postawili  przede wszystkim na dobre zbalansowanie  pasm z przejrzystą dyspozycją wszystkich tonów  w oparciu o wysokiej klasy 40mm membrany i neodymowe magnesy oraz silnik dźwięku wirtualnego 7.1 z podrasowanym brzmieniem przestrzennym.

Unikalną cechą  obu modeli  jest technologia Ultra Bass Response i umieszczenie w muszlach dodatkowych sub-driverów o średnicy 30mm. Polepsza to dynamikę i pozwala uwypuklić detale w fakturze generowanych tonów niskich, ale co ciekawsze, umożliwia przejście w tryb, w którym towarzyszące basom wibracje mają za zadanie zintensyfikować i wzbogacić doznania  z każdej eksplozji w świecie gry.

Ujednolicone pod względem wygladu modele to ergonomiczne i  wygodne konstrukcje z wysokiej jakości tworzywa, które dopasowuje się do kształtu głowy i zapewnia komfort użytkowania nawet przy wielogodzinnych sesjach z komputerem. Wyściełane elegancką i niezwykle przyjemną w dotyku skórką nauszniki potrafią skutecznie odciąć wszelkie niechciane dźwięki otoczenia, poprawiając tym samym nasze wrażenia i immersję ze światem gry.

W obu zestawach z wyższą numeracją znalazło się także miejsce dla dodatkowej pary gąbek obszytych „oddychającym” materiałem. Ich użycie zmieni profil urządzenia na bardziej otwarty oraz polepsza cyrkulacje powietrza. Kwestie związane z wyglądem uzupełnia jeszcze system podświetlenia LED. Przy czym w Viper 361 umożliwia on rozświetlenie nauszników krwiście czerwoną literą „V”.  Z kolei w modelu V370 dostosowanie barw możliwe jest w ramach pełnej palety RGB.

Nowe konstrukcje wyposażono w czuły mikrofon jednokierunkowy o bardzo selektywnej ścieżce, by ograniczyć straty sygnału. Przyśpiesza to  komunikację i zmniejsza zakłócenia nawet w trakcie intensywnej rozgrywki. A gdy mikrofon nie jest potrzebny łatwo chowa się w nauszniku, automatyczne przechodząc w tryb wyciszenia.

Producenci headsetów dla graczy z reguły elementy sterujące  umieszczają na kablu, ale i tu Patriot poszedł własną drogą. Uznając, że takie rozwiązanie wystawia pilota na niepotrzebne ryzyko uszkodzenia, a także może powodować dyskomfort nierównomiernym obciążeniem głowy,  całe sterowanie zintegrowano bezpośrednio z obudową, umieszczając kontrolery na ściance lewego nausznika.

Ostatnie sprawa to software, bo nie od dziś wiadomo, że poza jakością samych komponentów na końcowy efekt i ogólne wrażenia niebagatelny wpływ ma  także oprogramowanie. Wykorzystano tu sprawdzone i często stosowane oprogramowanie firmy C-media,  implementując jedynie własne profile ustawień a dla  modelu V370 dodając zakładkę z zarządzaniem podświetlaniem LED.

 

źródło: informacje prasowe

By |2017-05-09T18:36:52+00:00Maj 9th, 2017|Newsy, Sprzęt|0 Comments

Leave A Comment