Patriot prezentuje nowe słuchawki z serii Viper

Jakiś czas temu firma Patriot – dotąd kojarzona głównie z dobrej jakości dysków oraz modułów pamięci RAM – postanowiła zawalczyć także na rynku urządzeń peryferyjnych dla graczy. Ku zaskoczeniu wielu, produktom zaprezentowanym w ramach wydzielonej serii Viper udało się odnieść niemały sukces. Duża w tym zasługa filozofii handlowej Patriot, która na etapie projektowania dużą wagę przywiązuje wypracowaniu najsensowniejszego kompromisu pomiedzy jakością a końcową ceną.

Warto podkreślić, że wysokim notowaniom sprzedaży towarzyszyły  pozytywne recenzje branżowych portali. Dośc powiedzieć, że Kendo uznał mechaniczną klawiaturę Viper V760 produktem 2016 roku.

Producent idąc za ciosem i nie chcąc spoczywać na laurach postanowił obecnie  rozszerzyć i urozmaicić swoją ofertę. W pierwszej kolejności – uwzględniając różne potrzeby i priorytety odbiorców – zaprezentowano  aż  trzy nowe modele gamingowych słuchawek.

Viper V330 to zestaw, w którym zrezygnowano z implementacji wszelkich opcjonalnych technologii, a skupiono się na uzyskaniu jak najlepszego efektu brzmienia stereo zarówno w grach, jak i zastosowaniach multimedialnych. Takie podejście ma więc szanse spodobać się wszystkim osobom, które i tak  funkcje wirtualnego dźwięku, czy przekształcania swojego głosu w locie uznwały za  całkowicie zbędne i tylko niepotrzebnie podbijające cenę gadżety.

Z kolei w Viper V361 i Viper V370 inżynierowie Patriot postawili  przede wszystkim na dobre zbalansowanie  pasm z przejrzystą dyspozycją wszystkich tonów  w oparciu o wysokiej klasy 40mm membrany i neodymowe magnesy oraz silnik dźwięku wirtualnego 7.1 z podrasowanym brzmieniem przestrzennym.

Unikalną cechą  obu modeli  jest technologia Ultra Bass Response i umieszczenie w muszlach dodatkowych sub-driverów o średnicy 30mm. Polepsza to dynamikę i pozwala uwypuklić detale w fakturze generowanych tonów niskich, ale co ciekawsze, umożliwia przejście w tryb, w którym towarzyszące basom wibracje mają za zadanie zintensyfikować i wzbogacić doznania  z każdej eksplozji w świecie gry.

Ujednolicone pod względem wygladu modele to ergonomiczne i  wygodne konstrukcje z wysokiej jakości tworzywa, które dopasowuje się do kształtu głowy i zapewnia komfort użytkowania nawet przy wielogodzinnych sesjach z komputerem. Wyściełane elegancką i niezwykle przyjemną w dotyku skórką nauszniki potrafią skutecznie odciąć wszelkie niechciane dźwięki otoczenia, poprawiając tym samym nasze wrażenia i immersję ze światem gry.

W obu zestawach z wyższą numeracją znalazło się także miejsce dla dodatkowej pary gąbek obszytych „oddychającym” materiałem. Ich użycie zmieni profil urządzenia na bardziej otwarty oraz polepsza cyrkulacje powietrza. Kwestie związane z wyglądem uzupełnia jeszcze system podświetlenia LED. Przy czym w Viper 361 umożliwia on rozświetlenie nauszników krwiście czerwoną literą „V”.  Z kolei w modelu V370 dostosowanie barw możliwe jest w ramach pełnej palety RGB.

Nowe konstrukcje wyposażono w czuły mikrofon jednokierunkowy o bardzo selektywnej ścieżce, by ograniczyć straty sygnału. Przyśpiesza to  komunikację i zmniejsza zakłócenia nawet w trakcie intensywnej rozgrywki. A gdy mikrofon nie jest potrzebny łatwo chowa się w nauszniku, automatyczne przechodząc w tryb wyciszenia.

Producenci headsetów dla graczy z reguły elementy sterujące  umieszczają na kablu, ale i tu Patriot poszedł własną drogą. Uznając, że takie rozwiązanie wystawia pilota na niepotrzebne ryzyko uszkodzenia, a także może powodować dyskomfort nierównomiernym obciążeniem głowy,  całe sterowanie zintegrowano bezpośrednio z obudową, umieszczając kontrolery na ściance lewego nausznika.

Ostatnie sprawa to software, bo nie od dziś wiadomo, że poza jakością samych komponentów na końcowy efekt i ogólne wrażenia niebagatelny wpływ ma  także oprogramowanie. Wykorzystano tu sprawdzone i często stosowane oprogramowanie firmy C-media,  implementując jedynie własne profile ustawień a dla  modelu V370 dodając zakładkę z zarządzaniem podświetlaniem LED.

 

źródło: informacje prasowe

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij