Pierwsze procesory Intela z układem graficznym AMD pojawią się jeszcze w tym roku

Na początku grudnia 2016 pojawiły się informacje jakoby procesory Intela miały wykorzystywać technologię kart graficznych AMD. Sprawa staje się coraz głośniejsza, m.in. przez to że redaktor Hard|OCP Kyle Bennett (od którego pojawiły się 2 m-ce temu przecieki) twierdzi, że pierwszy produkt będący owocem współpracy dwóch konkurentów pojawi się jeszcze w 2017. Wg informacji umieszczonych na forum wspomnianej strony pierwszy produkt Intela wykorzystujący APU AMD byłby specjalną wersją „Kaby Lake’a”.

 


Wg Bennetta, układ Radeona byłby dodatkowym chipem na płytce drukowanej, a nie zintegrowanym jak obecne rozwiązania Intela z serii HD Graphics. To mogłoby oznaczać, że AMD niedługo dostarczy prawie ukończone rdzenie wyprodukowane przez zaufane fabryki (Global Foundries albo TSMC), a nie będzie przekazywać technologie w ręce Intela. Produkt byłby procesorem ze średniej półki, co oznacza że Intel celuje w segment rynku patrzący na stosunek ceny do wydajności, a niekoniecznie na pole stacji roboczych. Bennett podsumowuje, że w przyszłości mogą następować kolejne przykłady współpracy między Intelem a AMD dotyczące technologii kart graficznych.

źródło: techpowerup

  • Soloman

    Vega hbm i kabylake w niskiej cenie na jednym chipie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij