Pierwszy, przedpremierowy test i3-7350k

Możliwości nadchodzącego procesora Core i3-7350k poznaliśmy dzięki portalowi Hardware Unboxed.

i3-7350K, podobnie jak inne wyższe modele i3, posiada 4MB pamięci cache L3, natomiast TDP wzrosło z 51W do 60W oraz odświeżono układ graficzny (HD Graphics 630, który bazuje na tej samej architekturze, ale nowością jest w pełni sprzętowy dekoder VP9, który pozwala zredukować pobór prądu podczas korzystania np. z Youtube). Jednak to na co zwróci uwagę większość potencjalnych nabywców tego modelu to fabryczne taktowanie na poziomie 4,2GHz, a także po raz pierwszy w rodzinie i3 – odblokowany mnożnik. W połączeniu ze średniej klasy chłodzeniem Thermalright AXP-200R osiągnięto po podkręceniu zegar na poziomie 4,8 GHz.

Wyniki wydajności na fabrycznych zegarach i po OC możecie obejrzeć poniżej:

Pobór prądu i wydzielane ciepło na fabrycznych ustawieniach jest tylko nieznacznie wyższe od najtańszego i3 z rodziny Skylake, rosnąc po podkręceniu do poziomu zbliżonego do fabrycznie taktowanych i7 na podstawki LGA 115x.

źródło: Hardware Unboxed

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij