Podkręcanie Skylake bez K, prócz MSI i Asrocka teraz również Biostar

O możliwości podkręcania procesorów typu i5 6400 pisałem w „Kolejne przykłady dobrego podkręcania procesorów Skylake bez literki K, czy „Podkręcanie zablokowanych Intel Skylake na Z170, dzięki Asrock Sky OC” . Wtedy była mowa o produktach firm MSI i Asrock.


Teraz przyszła pora na kolejnego producenta. Jest nim Biostar. Firma ta oznajmiła, że oprogramowanie nazwane HyperOC Technology umożliwi podkręcanie procesorów Intela 6stej generacji, bez litery K w oznaczeniu modelu.
Według producenta – technologia umożliwia podkręcenie procesora Pentium G4400 o 36%, tak więc z 3.3GHz->4.48GHz. Dla i3-6100T jest to skok z 3.2GHz na 4.32GHz (35% wzrostu).
Proste wgranie nowszego BIOSu umożliwia uwolnienie pełnego potencjału procesorów Skylake.
Teraz pozostaje nam poczekać na ruch dwóch innych dużych graczy na rynku, tzn. Asusa (na którego produktach był dokonywany „zabieg” podkręcania, ale nieoficjalnie), oraz Gigabyte’a (tu na razie absolutna cisza).

bio1
bio3
bio2
 Wpis opracowany na podstawie http://www.techpowerup.com/218601/biostar-hyperoc-technology-for-non-k-overclocking-revealed.html 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij