14 lipca 2015 roku firma PowerColor zapowiedziała premierę nowej karty graficznej – R9 Fury 4GB HBM. W informacji prasowej, jaką otrzymałem od firmy niewiele mówi się o samym modelu PowerColor. Najwięcej miejsca poświęcono opisowi pamięci HBM i technologii, które obsługuje rdzeń Fiji.

Na całe szczęście udostępniono nam dane techniczne premierowej GPU. Z nich można się dowiedzieć, że model „PC” będzie taktowany standardowymi zegarami Fury tj. 1000/500 MHz. Będzie on korzystał z 4GB pamięci HBM oraz ich 4096-bitowego interfejsu.

Karta PowerColor wygląda bliźniaczo podobnie do Sapphire Tri-X. Zdjęcia przedstawiają GPU o długości około 30 centymetrów z chłodzeniem, które wystaje poza obrys laminatu. Dużych rozmiarów odpromiennik ciepła jest aktywnie chłodzony przez trzy 90 milimetrowe? wentylatory. Design karty utrzymany jest w mrocznych barwach.

Cena karty? Około 2.500 tys. złotych.

[su_button url=”http://www.frazpc.pl/artykuly/929043-1,sapphire-radeon-r9-fury-tri-x.html” style=”3d” background=”#c24444″ size=”4″ icon=”icon: arrow-circle-right”]Recenzja Sapphire R9 Fury Tri-X[/su_button]