Prawdopodobnie to koniec podkręcania zablokowanych Skylake’ów

/Prawdopodobnie to koniec podkręcania zablokowanych Skylake’ów

Pamiętacie zamieszanie związane z podkręcaniem zablokowanych procesorów Intel Skylake?
Największym propagatorem podkręcania zablokowanych Skylake była firma ASRock, która w połowie grudnia 2015 roku zaprezentowała funkcję zwaną Sky OC.


 

asrock1

Pojawiła się wtedy dedykowana podstrona na witrynie producenta, która zawierała listę wspieranych modeli płyt oraz oraz wypisana drobnym maczkiem informacja: dostępność funkcji Sky OC może zostać w dowolnym terminie zmieniona bez podania przyczyny.

Aktualnie strona ta już nie istnieje, czego mogliśmy się już domyślić, przecież nic nie trwa wiecznie. Przy próbie wpisania do przeglądarki starego linku do tej strony, wyświetla się komunikat ,,Sorry, no data…”.
Podobny rezultat otrzymujemy po wpisaniu do wyszukiwarki frazy ,,Sky OC”. Po dogłębnym przeszukaniu strony Asrocka nigdzie nie można się doszukać jakiejkolwiek wzmianki o tej technologii, jakby nigdy nie istniała.

ASRock jako jedyny głośno promował podkręcanie zablokowanych procesorów jako bezpieczne, łatwe, skuteczne itp.
MSI, ASUS i Gigabyte także wypuściły nieoficjalne BIOSy, ale nie promowały tego w ten sposób. Co ciekawe, większość popularnych płyt głównych ASRock otrzymała już nowe BIOSy (m.in.: Z170 Extreme4) datowane na styczeń 2016, których opisy nie zawierają wzmianki o Sky OC.

Oczywiście, użytkownicy którzy już posiadają zmodyfikowany BIOS, mogą odetchnąć z ulgą, będą mogli dalej bez problemu korzystać z tej opcji. Pozostałym zostaje tylko szukać BIOSów na różnych forach, by móc korzystać z tej technologii

Źródło: PurePC

 

By |2016-01-25T13:05:33+00:00Styczeń 25th, 2016|Newsy, Sprzęt|0 Comments

Leave A Comment