Intel szykuje się do wypuszczenia na rynek nowych procesorów Skylake. Ich premiera zaplanowana jest na początek następnego miesiąca. Od niedawna zaczynają do nas spływać informacje, jakoby to nowe jednostki Intela cieszyły się dużym potencjałem w podkręceniu.

Chińskojęzyczna strona HKEPC opublikowała screen ukazujący procesor Intel Core i7-6700K w trakcie poddawania go obciążeniu przy taktowaniu 5200 MHz, co znacząco różni go od fabrycznych zegarów 4000 MHz oraz 4200 MHz w trybie Boost. Jeszcze lepszą wiadomością jest to, że procesor przy takich ustawieniach nie wymagał znaczącego zwiększenia napięcia zasilającego, zaś metoda chłodzenia była oparta na tradycyjnym systemie powietrznym.

z6j4wi8tEQXg.878x0.Z-Z96KYq

Zakładając, że informacje są prawdziwe, to możemy być pewni że procesory Skylake okażą się szybsze od jednostek, które są dostępne w tym momencie w sprzedaży. Oprócz dużego potencjału w podkręcaniu, model i7-6700K ma oferować 8MB pamięci cache L3, 95W TDP i wsparcie dla pamięci DDR4 o taktowaniu 2133 MHz.

Za grafikę ma odpowiadać wbudowany w i7-6700K układ graficzny GT2 z 24 jednostkami wykonawczymi. W trakcie spoczynku ma być on taktowany zegarem 350 MHz, zaś w obciążeniu 1250 MHz. Układ ma zapewnić wsparcie dla DirectX 12. W porównaniu z i7-4790, Skylake otrzyma wydajniejszy układ graficzny, zostanie usprawniona w nim wydajność (Instructions per clock), a także energooszczędność.

Procesory z serii Skylake będą kompatybilne wyłącznie z nową podstawką LGA 1151. Producenci płyt głównych odpowiednio szybko przygotowali modele płyt głównych pod obsługę najnowszych procesorów. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że niektóre z nich już czekają na wysyłkę do sklepowych magazynów.

[su_highlight background=”#99dbff”]źródło: HKEPC, Wccftech[/su_highlight]