Recenzja Plextor M8Pe 512GB

Plextor M8Pe 512GB - podsumowanie

Dysk porównywaliśmy do konstrukcji Plextora M7V opartej o tradycyjny interfejs SATA3 oraz Plextora M6e Black na PCI-Express. Jednak żaden z nich nie wspierał protokołu NVMe. Czy Plextor M8Pe to w tej chwili najbardziej opłacalny nośnik SSD z NVMe na rynku?

Za cenę około tysiąca złotych otrzymujemy pół terabajta zawrotnie szybkiego nośnika, który swoją wartość udowodni przede wszystkim sprawdzi przy obróbce wideo wysokiej jakości. Bowiem dla tzw. Kowalskiego nieuzasadnione może być wydawanie takiej kwoty biorąc pod uwagę specyfikę domowych, wciąż doskonale sprawdzą się budżetowe konstrukcje na SATA.

64ed727ee7684cf7abc838603c28624d

Według producenta wspierane systemy operacyjne to Windows 8/Windows 10, jednak po instalacji odpowiedniego sterownika udało nam się uruchomić dysk na wciąż popularnej „siódemce”. Jeśli chodzi o testy syntetyczne, to tutaj widać, że niektóre wyniki wypadają lepiej przy nowszym systemie. Windows 10 bez problemu wspiera obsługę nowego protokołu, a instalacja systemu na tym dysku zajęła nam dosłownie cztery minuty! Za przesiadką na nowy system przemawia również fakt, że wszystkie wykonane przez nas testy wypadły lepiej niż na Windowsie 7. Nowszy system uruchamiał się znacznie krócej, a uruchamianie programów trwało też nieco szybciej.

Nowy dysk od Plextora kierowany jest do wszystkich tych, którym nie wystarcza już wydajność konstrukcji pod SATA3 i którzy poszukują szybkiego i sprawdzonego dysku na PCI-Express. Takim bez wątpienia jest Plextor M8Pe.

Rekomendacja

silentiumpcfera-3

Autor artykułu: Wiktor Woźniak


Lipton

Cześć, mam na imię Piotr. Jestem prezenterem moreleTV w programie TechnologyCorner, a także redaktorem wortalu FrazPC.pl. Komputery to moja pasja. Znajdujesz się na moim blogu, pełnym informacji o nowych technologiach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij