ROCCAT wprowadza na rynek nowe słuchawki dla graczy – Cross. Zestaw zastąpi sprzęt audio dedykowany wyłącznie pod jedną platformę. ROCCAT Cross to stereofoniczne słuchawki gamingowe, które są kompatybilne ze wszystkimi, istniejącymi platformami – PC, konsolami oraz urządzeniami mobilnymi. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, gwarantują idealną jakość dźwięku niezależnie od miejsca użytkowania produktu.

 

roc-cross_side-persp-left

ROCCAT Cross oferuje 50-milimetrowe, neodymowe, magnetyczne przetworniki, które zapewniają brzmienie o studyjnej jakości. Zastosowanie w nausznikach pianki dostosowującej się do kształtu ucha gwarantuje maksymalny komfort użytkowania. Dzięki zaawansowanej technologii, Cross to nie tylko słuchawki do gry i komunikacji głosowej, ale także do oglądania filmów lub słuchania muzyki. ROCCAT Cross to głęboki, pełny dźwięk bez ograniczeń.

Nowy produkt ROCCAT to projekt o eleganckim, prostym, czarnym wyglądzie, który wychodzi naprzeciw wymaganiom nawet najbardziej drobiazgowych użytkowników. Dzięki swojej niewielkiej masie liczącej zaledwie 185 gramów, są o ponad 70g lżejsze niż słuchawki tej samej klasy tworzone przez konkurencyjne firmy.

 

roc-cross_top-persp-back

 

Słuchawki Cross  posiadają w zestawie dwa wymienne mikrofony – do gry na PC i konsolach oraz do zastosowań mobilnych. Każdy z nich ma wbudowany osobny kabel, w którym zastosowano technologię uniemożliwiającą jego zaplątywanie się. Oba przewody podłącza się do portu, który został starannie umieszczony na dolnej części lewej słuchawki. W trakcie rozgrywki na urządzeniach stacjonarnych, producent zaleca korzystać z mikrofonu w formie wysięgnika będącego idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie wysoką jakość komunikacji głosowej. Użytkownicy preferujący mobilne granie i słuchanie muzyki mogą skorzystać z drugiego, bardziej dyskretnego rozwiązania, znajdującego się bezpośrednio na kablu.

ROCCAT Cross pojawi się na rynku europejskim 8 grudnia, cena zestawu to 69,99 Euro.

 

roc-cross_in-line_for_mobile roc-cross_boomarm_pc

 

źródło: informacje prasowe