Roccat Suora (FX) – to na „mechanika” pora?

Roccatto Suorrro Efixo

Roccat Suora FX to kolejna klawiatura mechaniczna, która trafiła do testów Techlipton.pl. Poprzednie to Logitech G810 oraz Ozone Strike Battle Black Cherry MX Brown (uff, udało się). Dla przypomnienia, w tego typu peryferiach każdy przycisk osadzony jest na osobnym przełączniku, z roboczą częścią jaką jest stalowa sprężyna (dzięki czemu wytrzymałość to ~ 50 mln kliknięć).
Na stronie producenta można znaleźć rozbudowany opis.

Dowiadujemy się tam, m.in. że : „Suora FX to niewątpliwie klawiatura mechaniczna dla purystów. Dzięki smukłej konstrukcji Suora FX jest wydajnym urządzeniem idealnym dla graczy, którzy lubią po prostu podłączyć sprzęt i zanurzyć się w rozgrywce. Fundamentem jej konstrukcji jest chęć zapewnienia graczom niczym niezmąconej wydajności – zostało to osiągnięte dzięki mocnej i kompaktowej budowie. W solidnej aluminiowej obudowie umieszczono wytrzymałe mechaniczne przełączniki o żywotności 50 milionów naciśnięć, a także zaawansowany system podświetlania z 16,8 mln kolorów i nie tylko. Suora FX to mechaniczna klawiatura, która zapewnia czystą i nieskrępowaną moc.”.

Suora FX jest rozwinięciem kontrukcji Roccat Suora. Bez poświęcania dobrych cech dalej otrzymujemy bezramkowy design jak w poprzedniku. Klawiatura nie posiada żadnych zbędnych rzeczy, które można zaobserwować w innych mechanicznych konstrukcjach. Suora FX zapewnia funkcjonalność bez poświęcania właściwości podczas grania. Wg informacji ze strony producenta granie w FPS/MOBA/MMO nie stanowi problemu, a powinno wręcz sprawiać przyjemność z użyciem tego modelu.
Teraz coś bardziej konkretnego:

Najważniejsze to:

  • Zaawansowany anti-ghosting z funkcją wciskania wielu klawiszy naraz,
  • 1000 Hz częstotliwości przesyłania danych,
  • Podświetlanie LED z szybkim przełączaniem efektów,
  • 50 mln naciśnięć,
  • Funkcje multimedialne,
  • Programowalne klawisze makr: 6

WYMIARY
Głębokość12.5 cm , Wysokość 3.8 cm, Szerokość 43 cm
WYMAGANIA
Windows® 10, Windows® 8, Windows® 7 64 Bit, Windows® 7 32 Bit
Połączenie internetowe w celu instalacji sterowników
USB 1.1 Port

Roccat Suora FX sprzedawana jest obecnie w cenie ~600zł.

Tyle teorii tytułem wstępu/podstępu, pora na zabawę.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij