Samsung kupuje Harman za 8 miliardów dolarów

Harman to amerykański potentat branży audio do którego należą m.in. takie marki jak AKG, Harman Kardon czy JBL. Transakcja opiewająca na 8 mld dol. jest największą w historii koreańskiego giganta.
Amerykanie od jakiegoś czasu zajmują się rozwojem i dostarczaniem producentom samochodów systemów informacyjno-rozrywkowych (infotainment). O sukcesie firmy w tym sektorze świadczą chociażby zawarte w tym roku znaczące kontrakty z General Motors i Fial Chrysler. Pierwszą połowę roku producent zamknął z zamówieniami o łącznej kwocie 24 mld dolarów, a w ciągu 5 lat zamierza podwoić swoje przychody.

„Harman doskonale uzupełnia Samsunga w zakresie technologii, produktów i rozwiązań, a połączenie sił jest naturalnym rozwinięciem strategii motoryzacyjnej, którą realizujemy od dłuższego czasu.” – napisał w oświadczeniu CEO Samsunga Oh-Hyun Kwon.

Koreańczycy w ubiegłym roku powołali zespół zajmujący się elektroniką wykorzystywaną w samochodach, aby badać potencjał tego sektora. W tym roku zainwestowali już 450 mln dol. w chińską firmę motoryzacyjną BYD Co Ltd.

źródło: TheVerge

  • No Gata

    Nie nie 🙁

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij