Samsung kupuje Harman za 8 miliardów dolarów

/Samsung kupuje Harman za 8 miliardów dolarów

Harman to amerykański potentat branży audio do którego należą m.in. takie marki jak AKG, Harman Kardon czy JBL. Transakcja opiewająca na 8 mld dol. jest największą w historii koreańskiego giganta.
Amerykanie od jakiegoś czasu zajmują się rozwojem i dostarczaniem producentom samochodów systemów informacyjno-rozrywkowych (infotainment). O sukcesie firmy w tym sektorze świadczą chociażby zawarte w tym roku znaczące kontrakty z General Motors i Fial Chrysler. Pierwszą połowę roku producent zamknął z zamówieniami o łącznej kwocie 24 mld dolarów, a w ciągu 5 lat zamierza podwoić swoje przychody.

„Harman doskonale uzupełnia Samsunga w zakresie technologii, produktów i rozwiązań, a połączenie sił jest naturalnym rozwinięciem strategii motoryzacyjnej, którą realizujemy od dłuższego czasu.” – napisał w oświadczeniu CEO Samsunga Oh-Hyun Kwon.

Koreańczycy w ubiegłym roku powołali zespół zajmujący się elektroniką wykorzystywaną w samochodach, aby badać potencjał tego sektora. W tym roku zainwestowali już 450 mln dol. w chińską firmę motoryzacyjną BYD Co Ltd.

źródło: TheVerge

By | 2016-11-15T14:15:11+00:00 Listopad 14th, 2016|Newsy|1 Comment

One Comment

  1. No Gata 14 listopada 2016 at 21:41

    Nie nie 🙁

Leave A Comment