SAPPHIRE prezentuje PULSE Radeon™ RX 560

Seria kart SAPPHIRE PULSE wzbogaca się o model SAPPHIRE PULSE Radeon™ RX 560. Została oparta na niereferencyjnej płytce drukowanej oraz na niereferencyjnym, półpasywnym systemie chłodzenia.

 Puls pełnego układu Polaris 21

Karty Radeon™ RX 560 napędza w pełni odblokowany chip Polaris 21, który bazuje na 1024 procesorach strumieniowych. Taktowanie rdzenia w trybie Boost wynosi 1300 MHz, natomiast pamięci GDDR5 osadzone na szynie 128-bit pracują z częstotliwością 1750 MHz (efektywnie 7000 MHz). W zależności od wersji karty, pojemność pamięci wynosi 2 GB albo 4 GB. Powyższa konfiguracja pozwala na płynną rozgrywkę w najnowszych tytułach przy średnich ustawieniach detali w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli.

Autorskie technologie SAPPHIRE

Za chłodzenie rdzenia karty odpowiada aluminiowy radiator z miedzianym rdzeniem. Dmucha na niego wentylator o średnicy 70 mm. Dzięki rozwiązaniu Inteligent Fan Control III wentylator przestaje pracować, gdy karta jest w spoczynku i nie osiąga wysokich temperatur. Pozwala to na bezgłośną pracę. Ponadto sekcja zasilająca, pracująca w układzie 3+1, została wyposażona w dedykowany radiator. Całość przykrywa czarna, stylizowana osłona z grafiką symbolizującą puls.

Dla zapewnienia długiej, bezawaryjnej pracy, wszystkie kondensatory znajdujące się na karcie zapewniają żywotność na poziomie 200 000 godzin przy pracy w temperaturze 650C.

SAPPHIRE PULSE Radeon™ RX 560 wspiera biblioteki DirectX 12, Vulkan, OpenGL 4.5 oraz OpenCL. Kartę wyposażono w złącza DVI-D, HDMI 2.0b i DisplayPort 1.4. Ponadto produkt obsługuje sprzętowe dekodowanie H264 & H265/HEVC.

Specyfikacja

Gwarancja i cena

Sugerowane ceny prezentowanych kart SAPPHIRE to:

  • PULSE Radeon™ RX 560 4 GB – 550 PLN
  • PULSE Radeon™ RX 560 2 GB – 465 PLN

Produkty są objęte dwuletnią gwarancją producenta.

Dodatkowe informacje i materiały dotyczące nowych kart SAPPHIRE z serii PULSE dostępne są na następujących podstronach serwisu http://pulse.sapphiretech.com/ poświęconych poszczególnym produktom:

 

źródło: informacja prasowa Sapphire

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij