Sapphire wypuściło zdjęcia RX-a 480 w wersji NITRO

Kolejny dzień i kolejna już firma raczy nas swoją autorską wersją RX-a 480.  Sapphire zaprezentowało swoją kartę na kilku zdjęciach i wygląda to naprawdę dobrze!

Już kilka tygodni temu byliśmy świadkami wycieku zdjęć rzekomo tej właśnie karty. Dla przypomnienia wyglądały one tak:

Nie trzeba chyba mówić, że ludzie nie byli zbyt zadowoleni. Większości przedstawiony design nie przypadł do gustu i być może to skłoniło firmę do zmiany wizerunku karty, albo te zdjęcia było zwykłymi fałszywkami – kto wie? Wiedzą to na pewno sami producenci karty. Udostępnili oni wczoraj całą galerię złożoną ze zdjęć nowego modelu.

Widać że zdjęcia mają przynajmniej dwa elementy wspólne „podziurkowaną” osłonę oraz dwu wentylatorowy system chłodzenia. Waszą uwagę zwrócił pewnie guzik podpisany „LED MODE SWITCH” jak nietrudno się domyślić będzie on służyć do zmiany trybu pracy diod LED, które najprawdopodobniej będą podświetlały napis Sapphire z boku karty.
Nie wiadomo jeszcze na jaki kolor będzie świecił i czy będzie możliwość jego zmiany. Kolejną ciekawą rzeczą jest zastosowanie backplate, który prezentuje się świetnie oraz możliwość wykręcenia wentylatorów w celu ich dokładnego wyczyszczenia czy też wymiany.

Karta zasilana będzie przez jedną wtyczkę 8 PIN znajdująca się w pozycji horyzontalnej tzn będzie skierowana w stronę frontu obudowy.
Standardowo ma pracować z taktowaniami rdzenia od 1325 do 1350 MHz. Pracownik Overclockers UK wyjawił, że w ich sklepie karta będzie sprzedawana za 249 funtów brytyjskich.

rx 480
 Źródło Videocardz.com 
 • Adam Lis

  Mnie się podoba.

 • Bartek2012

  „karta będzie sprzedawana za 249 funtów brytyjskich.” – aha. doliczmy podatek i wyjdzie drożej jak za R9 390

  • K4MIL

   Ceny brytyjskie nie równają się do tych amerykańskich nie można do nich w tak łatwy sposób doliczyć podatku bo taki już mają* 🙂 249 funtów to 1300 złotych z groszami. Nie mamy żadnych oficjalnych informacji od sapphire ani od żadnego sprzedawcy z ameryki, żeby podać chociażby zbliżoną kwotę w złotówkach. Dlatego też tego nie zrobiłem podałem tylko kwotę w funtach, którą podaje źródło. Jednak myślę, że karta powinna być dostępna w Polsce za kwotę około 1400 złotych. Cóż… bywało lepiej jednak gdy wziąć pod uwagę rzekome możliwości OC układów autorskich to zakup tej karty może mieć sens! Powstrzymajmy się jednak od krytyki i czekajmy na rozwój wydarzeń. Niestety jeśli GTX 1060 okaże się lepszy i tańszy od Radeona to myślę, że będzie to oznaczało monopol dla Nvidii
   *20%,(23% w Polsce)

   • Bartek2012

    poczekajmy na testy i zobaczymy bo jak narazie nie dorównuje R9 390 a w tej samej cenie. ale to też sprawa brexitu

  • Krzych

   Najpewniej będzie kosztować dokładnie tyle samo co R9 390, wydajność też ta sama, więc ta karta nie ma sensu, oczywiście przy polskich cenach, w cywilizowanych krajach lepiej to wygląda, choć też bez szału. Choćby w UK 390 kosztuje teraz 240 funtów, a 390X 260 funtów, więc 250 funtów za 480 to żaden wielki deal ani zapowiadana przez AMD rebelia.

 • Krzych

  Dzisiaj był stream z przedstawicielem Sapphire. Te pierwsze zdjęcia są prawdziwe, to był prototyp, daleko od końcowego efektu. Podświetlenie będzie RGB takie jak na innych kartach, czyli może się świecić, migać, „oddychać” blablabla i można też wyłączyć. Odniósł się także do cen w Polsce i wyśmiał sklepy narzekające że to niby producenci narzucają tak wysokie ceny za RX 480. Że takie organizacje przestępcze jak Asus byłyby w stanie takie coś robić to nie ma wątpliwości, ale producenci tacy jak Sapphire czy XFX to szanujące siebie i klientów firmy, poza tym w innych krajach Europy jakoś mogą być normalne ceny, także…

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij