[nextpage title=”Marvels Agent of Hydra?”]

Nie każdego z graczy stać na zakup klawiatur po 600 zł, myszek po 300, czy słuchawek w podobnej cenie. W segmencie budżetowym operuje m.in. firma Tracer

To właśnie jej produkt dotarł do redakcji Techlipton.pl w celu jego zrecenzowania. Gamezone Hydra 7.1 (TRASLU44890) to słuchawki oferowane w cenie około 100zł.

Tracer twierdzi, że :
„Hydra to słuchawki stworzone dla wymagających graczy, oczekujących rewelacyjnego, przestrzennego dźwięku w grach typu FPS, TPP czy też RPG. Słuchawki wyposażono w technologię 7.1, dzięki której możesz cieszyć się realistycznym odzwierciedleniem poszczególnych efektów audio oraz ich precyzyjnym osadzeniem w wirtualnym otoczeniu.
Dedykowane oprogramowanie pozwala uzyskać najlepsze efekty dźwiękowe strzałów, wybuchów, przeładowywania broni, amunicji, wykonywanych kroków zarówno twoich jak i rywala. Wbudowany mikrofon znacznie ułatwia komunikację z partnerami, zaś umieszczony na kablu wygodny pilot pomoże Ci w prosty sposób regulować podstawowe parametry dźwięku.
Tracer Hydra to również bardzo ciekawy design, który z pewnością przypadnie do gustu nawet tym najbardziej wymagającym graczom. Produkt wyposażono w solidnie opleciony kabel, zapewniając jego bezproblemowe działanie przez długie lata.”

Strona produktu przedstawia poza tym najważniejsze informacje, czyli:

DANE TECHNICZNE
Czułość:116 dB
Długość przewodu (m):2
Impedancja (Ohm):32
Mikrofon:Tak
Pasmo przenoszenia (Hz – kHz):20 – 20
Regulacja głośności:Tak
Średnica przetwornika (mm):50mm
Złącze:USB
Podświetlenie:Tak
Kontroler słuchawki:Wzbogacony
Rodzaj słuchawki:Nauszne
Transmisja danych:USB
Seria:GameZone
Rodzaj urządzenia audio:7.1
Kabel w oplocie:Tak
Oprogramowanie:Do pobrania ze strony

 

Kluczowe cechy:

oraz przedstawia wygląd:

 

Tyle teorii, warto zerknąć jak wygląda w praktyce.

[nextpage title=”Tracer Hydra w pełnej krasie, wnet z wrażenia paść da się?”]

Pudełko estetyczne, znajdują się najważniejsze informacje, m.in. o tym że podłączenie jest via USB.

Same słuchawki wykonane z przeciętnej jakości plastiku. Jest on wszechobecny. Tylko prowadnice do regulacji zostały wzmocnione stalową szyną.
Nauszniki pokryte są miękkim materiałem i tworzywem skóropodobnym (ekoskórą). Są one sporych rozmiarów, dzięki powinny być dość uniwersalne w dopasowaniu. System regulacji posiada 14 stopni.

Na lewej słuchawce mamy odginany mikrofon z redukcją szumów z otoczenia. Wygląda on dość przyjemnie a jego zakres regulacji jest wystarczający.

Kabel USB posiada niebiesko czarny oplot, którego jakość wykonania stoi na niezłym poziomie. Jego długość to 2 metry, więc wystarczająco dużo dla potrzeb większości użytkowników.

Pilot posiada funkcje wyciszania słuchawek lub mikrofonu, oraz regulacji głośności.

[nextpage title=”Jak to gra?”]

Na stronie producenta znajduje się oprogramowanie Xear przeznaczone dla wersji systemu Windows od XP po 10. Po jego instalacji faktycznie konieczny jest restart systemu. Dostępne są:

  • regulacja głośności,
  • equalizer
  • możliwość zapisywania własnych profili z ustawieniami
  • opcje stałej modyfikacji wysokości wszystkich tonów czy włączenia wirtualnego trybu 7.1.

Możliwy jest wybór jednego z czterech trybów pracy: Hi-Fi, Film, Muzyka, Własne (equalizer). Od razu odradzę„Film” i „Muzyka” – tu dźwięk jest naprawdę słaby.

Rozstaw nauszników jest dość duży, aczkolwiek nawet przy maksymalnym rozsunięciu pałąka – wydawał mi się na początku za krótki. Jednak z czasem słuchawki dopasowały się (m.in. dzięki memory foam) do mojej głowy. Pady są za cienkie, słabo tłumią dźwięki otoczenia.

Słuchawki brzmią dość płasko, chodzi o barwę i rozkład słyszalnego pasma.  Teoretycznie słuchawki są typu 7.1, jednak  te 8 kanałów to tylko marketing. Zastosowano 2 przetworniki o średnicy 50 mm, emulacja dźwięku przestrzennego odbywa się dzięki oprogramowaniu.
Odsłuch muzyki – tutaj jest po prostu słabo. Dźwięk brzmi sztucznie, brak głębi i nie słychać wszystkiego tego co potrzeba. Miłośnicy basu będą zadowoleni, aczkolwiek nie ma jego wyraźnego przesytu.
Przy odtwarzaniu filmów – wadzi to, że nauszniki grzeją w uszy, a to wpływa na komfort dłuższego odsłuchu.
Na koniec gry.
Tu jest zdecydowanie lepiej, zwłaszcza w strzelankach FPS (np. Far Cry 4, czy Battlefield 3/4). Precyzyjnie można określić skąd dochodzą strzały. Gorzej ze słyszalności dalekich odgłosów. Momentami bas przesłania wszystko.
Czułość zastosowanego mikrofonu, która wynosi 108 dB. Mikrofon dobrze zbiera dźwięk, a jakość jest wystarczająca. Trochę przeszkadza ograniczona regulacja.

[nextpage title=”Tanio, ale czy dobrze? Czyli podsumowanie”]

Tracer Hydra 7.1, posiada trochę więcej zalet niż wad. Ciekawy wygląd, niezły dźwięk zwłaszcza w grach FPP, dobry mikrofon, czy cena to niewątpliwe plusy. Minusem na pewno jest średnia jakość wykonania, jednakże przy tym budżecie nie jest to szokujące. Słuchawki te na pewno nie są uniwersalne, do muzyki/filmów znajdzie się w zbliżonej cenie lepsze rozwiązania.
Gdyby wykonanie było trochę lepsze, pady grubsze – w cenie około 100zł ciężko byłoby o konkurenta.

Plusy:

+ Oryginalne wzornictwo
+ Wystarczająco dobra jakość dźwięku w strzelankach
+ Lekkie
+ Mikrofon na wysięgniku, z niezłą możliwością regulacji
+ Cena

Minusy:
– Brzmienie zwłaszcza w muzyce/filmach (ale to nie jest przeznaczenie słuchawek)
– Wszechobecny plastik (obawa o trwałość)

Produkt dostarczony do testów przez Tracer Gamezone: