Już za dwa dni poznamy szczegóły architektury AMD Vega

AMD uruchomiło stronę dedykowaną ich nadchodzącej architekturze GPU – Vega.

Pod niezwykle prostym adresem ve.ga możemy zobaczyć licznik, który wskazuje, że już 6 stycznia o 15:00 polskiego czasu poznamy szczegóły nadchodzącej architektury czerwonych, a także intrygujące wideo promocyjne:

Znajdziemy na nim także zabawne nawiązanie do przyszłej architektury Nvidii – Volta.

vega-volta

Czy Vega będzie aż tak dobra? Brzmi to wyjątkowo optymistycznie, pozostaje trzymać kciuki, bo powrót AMD do high-endu byłby nam wszystkim na rękę. 12 godzin wcześniej ma mieć miejsce konferencja Nvidii na której przewiduje się prezentację GTX 1080Ti (bazującego na tym samym chipie co Titana X Pascal).

Do sieci udostępniona została także grafika opisująca w telegraficznym skrócie największe zmiany architektury Vega:

  • „8x capacity per stack” czyli 8x większa pojemność na stos sugeruje 8GB na każdy z nich (Fury X miał 4 stosy po 1GB), a ponieważ do osiągnięcia minimum 512GB/s tak jak w Fury X potrzebują co najmniej 2 stosy to można się spodziewać 16GB pamięci HBM2 (przynajmniej w najlepszych wariantach enterprise, trudno powiedzieć czy tyle trafi do konsumenckich Radeonów).
  • „2x bandwidth per pin” czyli 2x wzrost przepustowości na pin pokrywałoby się ze wcześniejszymi przeciekami sugerującymi, że użyte zostaną 2 stosy (zamiast 4 w Fury), aprzepustowość pozostanie na tym samym poziomie 512GB/s.

źródło: ve.ga

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij