Już za dwa dni poznamy szczegóły architektury AMD Vega

/Już za dwa dni poznamy szczegóły architektury AMD Vega

AMD uruchomiło stronę dedykowaną ich nadchodzącej architekturze GPU – Vega.

Pod niezwykle prostym adresem ve.ga możemy zobaczyć licznik, który wskazuje, że już 6 stycznia o 15:00 polskiego czasu poznamy szczegóły nadchodzącej architektury czerwonych, a także intrygujące wideo promocyjne:

Znajdziemy na nim także zabawne nawiązanie do przyszłej architektury Nvidii – Volta.

vega-volta

Czy Vega będzie aż tak dobra? Brzmi to wyjątkowo optymistycznie, pozostaje trzymać kciuki, bo powrót AMD do high-endu byłby nam wszystkim na rękę. 12 godzin wcześniej ma mieć miejsce konferencja Nvidii na której przewiduje się prezentację GTX 1080Ti (bazującego na tym samym chipie co Titana X Pascal).

Do sieci udostępniona została także grafika opisująca w telegraficznym skrócie największe zmiany architektury Vega:

  • „8x capacity per stack” czyli 8x większa pojemność na stos sugeruje 8GB na każdy z nich (Fury X miał 4 stosy po 1GB), a ponieważ do osiągnięcia minimum 512GB/s tak jak w Fury X potrzebują co najmniej 2 stosy to można się spodziewać 16GB pamięci HBM2 (przynajmniej w najlepszych wariantach enterprise, trudno powiedzieć czy tyle trafi do konsumenckich Radeonów).
  • „2x bandwidth per pin” czyli 2x wzrost przepustowości na pin pokrywałoby się ze wcześniejszymi przeciekami sugerującymi, że użyte zostaną 2 stosy (zamiast 4 w Fury), aprzepustowość pozostanie na tym samym poziomie 512GB/s.

źródło: ve.ga

By |2017-01-03T12:27:19+00:00Styczeń 2nd, 2017|Newsy, Sprzęt|0 komentarzy

Zostaw komentarz