Telemetria w sterownikach Nvidii – jak usunąć

Nvidia w najnowszych sterownikach zaszyła usługi odpowiadające za telemetrię, o czym nie wspomniano w dokumentacji. Funkcja ta uruchamia się najprawdopodobniej razem z aplikacją Geforce Experience (a jest to część pakietu sterowników).

Dla tzw. Kowalskiego telemetria = szpiegowanie (przesyłanie danych w tle). Jednak teoretycznie umożliwia to na określenie czy grupa użytkowników nie ma problemu z danym błędem i czy nie jest to spowodowane elementem wspólnym konfiguracji sprzętowej/programowej. Gorzej, gdy nie wiadomo do czego te dane faktycznie producentowi służą.
Najłatwiej odinstalować Geforce Experience 🙂
Serwis Majorgeeks podał sposób na wyłączenie telemetrii w sterownikach Nvidii, w tym celu należy:
– ściągnąć i „odpalić”aplikację Microsoft Autoruns (nie wymaga instalacji),
– w polu filtrów wpisać „nvidia”,
– na liście Harmonogramu Zadań -> odnaleźć do rejestru opisane jako „NVTmMon”, „NvTmRep” oraz „NvTmRepOnLogon” i „odptaszkować”

Dodatkowo przy okazji można wyłączyć (jeśli nie korzystamy) – Nvidia Wireless Controller Service (obsługa bezprzewodowego kontrolera od „zielonych”) oraz NvStreamKms (ShadowPlay).
Bardzo możliwe, że przy próbie zmian – wyświetli się błąd, należy więc uruchomić Microsoft Autoruns ponownie, tym razem z prawami administratora.

telemetria

 

źródło: majorgeeks

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij