Test kart graficznych od 800 do 1400 PLN

Intro

Ale to już było i nie wróci więcej… no nie do końca! Tak, to prawda większość modeli obecnych w zestawieniu udało nam się już przetestować na łamach portalu, to jednak ostatnie zawirowania rynkowe zmuszają nas do ponownego przyjrzenia się ich wydajności. Wprowadzamy do procedury testowej nowe gry, zmieniamy niektóre ustawienia – wszystko po to, żeby dowiedzieć się, które karty z tego przedziału cenowego wypadają w tym momencie najlepiej. Zapnijcie pasy, szykuje się niezła dawka emocji!

Sporo się ostatnio działo na rynku sprzętu komputerowego. Premiera nowych procesorów od AMD czy też flagowej propozycji NVIDIA w postaci GeForce GTX 1080 Ti. Jeszcze moment, a rozpocznie się wiosenno-letnia ofensywa czerwonych na czele z nowymi kartami graficznymi. W tej branży nic nie stoi w miejscu, wszystko jest bardzo dynamiczne. Dlaczego testujemy średni segment kart, a nie high-end? Z  mainstreamu pochodzą karty, które są wybierane przez graczy najczęściej, gdyż ich ceny nie przyprawiają przeciętnego Polaka o ból głowy, a dzięki sprzętowi z tej półki cenowej można realnie myśleć o płynnej rozgrywce na wysokich detalach w rozdzielczości 1920×1080 pikseli. W zeszłym roku najlepszą kartą w cenie oscylującej wokół 1500 złotych był GTX 1060 w wersji  6GB. Miało na to wpływ wiele czynników, poczynając od cen i dostępności kart AMD z rodziny Polaris po pakiety gier, w których recenzenci sprawdzali osiągi modelu napędzonego układem GP106. Dziś chcemy sprawdzić, czy te trendy zostały utrzymane, a może wręcz przeciwnie? Konkurencja nas czymś zaskoczy?

 

Przyjrzymy się dziś bliżej wydajności sześciu kart: trzech czerwonych na czele z RX 480 oraz takiej samej liczby zielonych, prowadzonych przez „króla” średniego segmentu – GTX 1060 6GB.

 • Stawek

  Jak są ustawione zegary na gtx 1060 6gb w trybie OC ?

  • K4MIL

   1729MHz na rdzeniu (do 2114MHz w trybie boost), a na pamięciach 9 228MHz

 • Makuta

  Czyli oznacza to że RX ogólnie jest trochę bardziej opłacalnym wyborem ?

  • K4MIL

   Przedstawiliśmy wyniki teraz każdy może sam zadecydować 🙂 Jednak odpowiadając na twoje pytanie muszę przyznać ci racje 🙂

 • Damian R

  Ciekawe jaki był by wpływ na wyniki i ocenę autora undervolting RXów. Choć przyznać muszę że mój asus RX480 strix 8GB po OC na zegarach gpu 1450mhz i mem 8800mhz jest delikatnie mówiąc słyszalna.

  • K4MIL

   Dlatego też nie wykluczam zajęcia się tym tematem w przyszłych testach 🙂

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij