Test RX 470 NITRO doładowanie czy turbo rozczarowanie?

Intro

 

„RX 470 – idealna karta do grania w rozdzielczości Full HD”. Tak właśnie reklamowany był „średni” Polaris. Po ostatnim teście karty RX 480, którego wyniki możecie znaleźć pod TYM linkiem zapraszam was do lektury kolejnego testu karty od czerwonych, a gwarantuje wam, że będzie się działo!

RX 470 ma stać się kartą, która dzięki świetnemu stosunkowi ceny do wydajności zawojuje rynek. Czy tak się stanie? Tego jeszcze nie wiemy, możemy jedynie przypuszczać że dzięki cenie wynoszącej nieco powyżej 1000 złotych za niereferencyjne wersje z 4 GB pamięcią GDDR5 może być ona dla wielu łakomym kąskiem.  Wersja z większą ilością pamięci jest już jednak mniej opłacalna i zamiast niej skłaniałbym się do zakupu RX 480. O właśnie, skoro już wspominamy o starszym bracie tej karty warto porównać jak prezentują się specyfikacje tych kart.

tabel

W obu przypadkach mamy do czynienia z 14 nanometrowym procesem technologicznym FinFet. Jednak RX 470 wybrakowany został z 256 jednostek cieniujących i 16 jednostek rasteryzujących. Z kolej RX 480 jest niżej taktowany po wyjęciu z pudełka. Warto zwrócić też uwagę na fakt, że wersje 4GB otrzymały niżej taktowaną pamięć od wersji 8GB.

Tyle słowem wstępu czas zabrać się do roboty!

*Przy korzystaniu z „cichego” Biosu – o tym później.

  • Jan Nowak

    Na jakim napięciu standardowo działał ten model?

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij